Слухачам LHS розповіли про умови отримання правової охорони ТМ в Україні

Блок «Торгові марки та інші засоби індивідуалізації» Школи з інтелектуальної власності Legal High School відкрила лекція Наталії Владимирової, патентного повіреного України, керуючого партнера патентно-правової фірми PRIMA VERITAS, СЕО PatentBot, про умови отримання правової охорони ТМ в Україні.

Лектор нагадала, що торгові марки бувають словесні, образотворчі та комбіновані. Також вона повідомила, що є і музичні ТМ, але вони не настільки поширені. В Україні ж передбачено можливість реєстрації музичних торгових марок.

Крім того, пані Владимирова розповіла і про ті ТМ, які не охороняються в Україні. ТМ на запах, але зареєструвати її складно. «Наприклад, запах скошеної трави для тенісних м’ячиків — зареєстрована ТМ». Не реєструються в нашій країні і тактильні торгові марки. «Не можна зареєструвати вельвет для тканини або для одягу, але можна зареєструвати вельвет як ТМ для пляшки коньяку», — роз’яснила лектор.

Спікер рекомендувала реєструвати ТМ усіма можливими способами, тобто як словесну, так і образотворчу і комбіновану торгову марку на один об’єкт.

Також Наталія Владимирова зупинилася на підставах для експертизи правової охорони. За її словами, їх можна умовно розділити на умовні, пов’язані з третіми особами, і абсолютні. «Якщо ми отримуємо попередню відмову в реєстрації на умовних підставах, її подолати набагато легше, ніж відмову на абсолютних умовах», — зазначила вона.

Лектор наголосила, що правова охорона надається ТМ, що не суперечить публічному порядку, принципам гуманності і моралі та на яку не поширюються підстави для відмови в наданні правової охорони відповідно до законодавства України.

Також слухачам детально розповіли про ключові умови правової охорони ТМ.

«Справді, якщо ваш бренд успішний, ви приречені на війну з підробками. Але якщо у вас немає охоронних документів, у вас немає зброї на цій війні», — резюмувала пані Владимирова.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик