Слухачі LHS дізналися про практику вирішення земельних спорів

Про особливості застосування земельного законодавства та правові позиції судової практики розповіла слухачам Lеgal High School суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Тетяна Дроботова, яка зосередила увагу присутніх на актуальній проблемі земельного законодавства, а саме — поновленні договору оренди.

Щодо першого питання — застосування статті 33 Закону України «Про оренду землі» — лектор звернула увагу на наявність постанови Великої Палати Верховного Суду, в якій визначені основні критерії її правозастосування.

Спікер нагадала слухачам про те, що право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Також було розглянуте питання внесення змін до договору оренди земельної ділянки у частині визначення орендної плати і оскарження рішень органів місцевого самоврядування про визначення орендної плати за землю.

Говорячи про юрисдикцію земельних спорів, лектор підкреслила: якщо предмет спору, що виник із земельних відносин, в якому беруть участь суб’єкти господарської діяльності, безпосередньо стосується прав і обов’язків фізичних осіб, такий спір підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства.

Розглядаючи спори, пов’язані з переходом прав на нерухоме майно, розташоване на відповідній земельній ділянці (стаття 377 Цивільного кодексу України і стаття 120 Земельного кодексу України), лектор нагадала, що у разі продажу нерухомого майна право оренди переходить на підставі частини 3 статті 7 Закону України «Про оренду землі» без оформлення окремого договору оренди (відбувається заміна сторони).

«Норми чинного законодавства не передбачають укладення договору оренди землі без проведення нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, в іншому випадку укладений договір оренди землі визнається недійсним як укладений з порушенням норм закону», — підкреслила Тетяна Дроботова.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик