Слухачі LHS ознайомилися з нюансами комунікації з податковими органами

Сьогоднішній день Школи податкової практики LHS завершила лекція Майї Святашової, радника, керівника практики антимонопольного права, інтелектуальної власності та податкових спорів в АО Spensers ST, про аспекти комунікації з податковими органами.

Серед видів комунікацій з податковими органами лектор виділила офіційні зустрічі на спеціальних платформах (EBA, ACC), але вони, як правило, мають загальний характер. А от найбільш частий вид комунікації — листування з фіскальними органами (підготовка відповідей на запити, звернення із запитами чи листами тощо). Спікер нагадала, що вичерпний перелік і підстави надання інформації встановлені законом.

При цьому у разі якщо запит податкової складений з порушенням вимог, викладених у статті 73 Податкового кодексу України, платник податків звільняється від обов’язку надавати відповідь на такий запит.

«Стандартний строк для відповіді на запит податкового органу становить 15 днів», — нагадала Майя Святашова.

При цьому вона звернула увагу слухачів, що ненадання платником податків пояснень та їх документального підтвердження на обов’язковий письмовий запит податкового органу є підставою для проведення позапланової виїзної перевірки платника податку.

Наступний аспект, який виокремила лектор, стосувався правових наслідків отримання індивідуальних податкових консультацій. За словами лектора, податковому органу законодавець надав більше часу для відповіді на запит платника податків про надання податкової консультації. Зокрема, він становить 25 календарних днів, наступних за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

«Незважаючи на те, що Податковий кодекс містить чіткі вимоги до документа, найчастіше на запит про отримання податкової консультації платники податків отримують фактично інформаційний лист про надання інформації», — позначила одну із проблем пані Святашова.

При цьому якщо положення індивідуальної податкової консультації суперечать положенням узагальнюючої податкової консультації, то застосовуються саме положення узагальнюючої податкової консультації. Однак, за словами лектора, отримати індивідуальну податкову консультацію набагато легше і швидше, ніж узагальнюючу.

«У платника податків завжди є право оскаржити індивідуальну податкову консультацію і наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації», — підкреслила спікер.

Підбиваючи підсумки лекції, Майя Святашова акцентувала увагу на тому, що ризик перевірки є завжди, однак надання своєчасної, повної та достовірної інформації на законний запит податкового органу допоможе суттєво його знизити.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик