Слухачі LHS проаналізували роботу з державними та приватними виконавцями крізь призму судової практики

Про нюанси роботи з державною виконавчою службою та приватними виконавцями слухачам Legal High School розповів керівник групи претензійно-позовної роботи ПАТ «Рітейл Груп», адвокат Андрій Чехонадський.

Лектор презентував добірку цікавих судових рішень, прийнятих у світлі дії нової редакції Закону України «Про виконавче провадження», яка набула чинності на початку жовтня 2016 року. Українські суди, зокрема Верховний Суд (ВС), іноді генерують такі правові позиції, які, м’яко кажучи, викликають подив, зізнається пан Чехонадський. Як один із прикладів він наводить «свіжу» постанову ВС, прийняту 7 травня ц.р., в якій найвищий суд у системі судоустрою України висловив думку щодо того, які правові наслідки настають для виконавця у разі, якщо не вручено копію постанови про відкриття виконавчого провадження. «У разі неотримання боржником копії постанови про відкриття виконавчого провадження державний виконавець не має права вчиняти виконавчі дії», — озвучив правову позицію, висловлену ВС, лектор. З урахуванням того, що поняття «виконавчі дії» може тлумачитися дуже широко (практично всі дії, які робить виконавець у рамках конкретного провадження), і у разі, якщо зазначена правова позиція ВС не буде уточнена, боржники масово оскаржуватимуть рішення про арешт майна, мотивуючи це тим, що вони не отримали копію постанови про відкриття виконавчого провадження, прогнозує Андрій Чехонадський. І такі справи суди вже почали розглядати.

Проблемним питанням (особливо для судів першої інстанції!), на переконання спікера, досі залишається оскарження постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору і витрат на виконавчі дії. Незважаючи на те, що такі рішення, згідно з частиною 2 статті 74 нової редакції Закону України «Про виконавче провадження», можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами у відповідному адміністративному суді, в порядку Кодексу адміністративного судочинства України, а також на те, що з цього питання юрисдикційної підсудності вже висловила свою позицію Велика Палата ВС, під час розгляду такої категорії справ усе одно допускаються помилки.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик