Специфіку адміністрування податків розкрив Михайло Третьяков

Із лекцією про адміністрування податків, а також наслідки неподання/неприйняття звітності в рамках блоку «Правовий аспект обліку доходів і витрат» виступив Михайло Третьяков, начальник управління правового забезпечення «СОКАР Енерджі Україна».

Згідно із законодавством, адміністрування податків — це сукупність рішень та всіх процедур контролюючих органів, їх дій, посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин. Іншими словами, це все те, що входить у відносини між платником податків та Державною податковою службою, і наразі вже окремо й митними органами в ході нарахування, сплати, перевірки повноти нарахування податків і зборів державі.

Михайло Третьяков відзначив, що електронний кабінет — реальність сьогодення. Це інструмент, який дійсно запрацював, і платник податків таким чином комунікує з контролюючим органом на новому рівні. Важливим нюансом є те, що поки йде перевірка платника податків, він позбавлений права подавати уточнюючі розрахунки до своєї звітності

Лектор також розповів про особливості надання податкових консультацій. Так, суб’єкт господарювання, який отримав відповідь на певне конфліктне питання щодо тлумачення норм чи податкових практик і діє у фарватері тих положень, що викладені у консультації, звільняється від відповідальності у разі, якщо в подальшому в процесі правозастосування податковий орган винесе йому донарахування і позиція податкової раптом зміниться.

У разі неподання або несвоєчасного подання звітності на платника податків можуть чекати негативні наслідки. Окрім накладення штрафів, можуть проводитися документальні позапланові перевірки, що, в свою чергу, може перерости в значні податкові наслідки. Саме тому, констатує Михайло Третьяков, дисципліна фінансово-бухгалтерської служби на підприємстві повинна бути на найвищому рівні.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик