Спори, пов’язані з дотриманням цільового призначення землі, стали темою лекції радника АО «Коннов і Созановський» Віталія Правдюка

Розподіл земель на категорії за цільовим призначенням або зонування територій — що між цими поняттями загального і що їх розділяє, слухачам Lеgal High School допомагав розібратися радник АО «Коннов і Созановський» Віталій Правдюк.

На думку лектора, розподіл земель на категорії за цільовим призначенням потрібно взагалі скасувати, бо: немає зрозумілих і власне критеріїв для поділу, а також правил встановлення та зміни цільового призначення; поділ не враховує вимоги екологічного та природоохоронного законодавства; наявність поділу земель на категорії за цільовим призначенням обмежує право власності; такого розподілу немає у більшості розвинених країн світу, до того ж зникли історичні причини для виникнення такого поняття.

Лектор нагадав, що власне поняття цільового призначення земельної ділянки визначається Законом України «Про землеустрій» як «використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку». Згадується цей термін і в Законі України «Про державний контроль за використанням та охороною земель».

Фактично сьогодні в Україні є дві паралельні системи розподілу земель: на категорії за цільовим призначенням і зонування територій. Лектор вважає поняття «зонування», тобто встановлення територіальних зон у межах населеного пункту з визначенням відповідних видів використання території, об’єктів нерухомості і встановленням містобудівного регламенту, більш просунутим, оскільки цільове призначення виходить з принципу «роби тільки так», а зонування — «не роби так, як вказано».

Лектор розглянув основні вектори судової практики, присвячені цільовим призначенням земель, і навів приклади відповідних судових кейсів. Відсутність чітких критеріїв для встановлення і зміни цільового призначення земель часто стає причиною подачі позовів органами прокуратури та суттєво впливає на безпеку господарської діяльності суб’єктів підприємництва.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик