Станіслав Коваленко для слухачів LHS провів майстер-клас про нюанси обробки персональних даних адвокатами

Майстер-клас про обробку персональних даних адвокатами, про права, обов’язки та наслідки провів для слухачів LHS Станіслав Коваленко, комплаенс-офіцер, офіцер із захисту даних авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

Спікер зупинився на нормативно-правовому регулюванні персональних даних. Першим кроком до визначення персональних даних в Україні були деякі положення Закону України «Про інформацію», прийнятого ще в 1992 році. Варто відзначити, що, незважаючи на прийняття згодом спеціального Закону «Про захист персональних даних», норми першого зазначеного нормативного акта не були приведені у відповідність і тепер можуть служити приводом для відмов на адвокатські запити в частині отримання будь-яких персональних даних, в основному через віднесення такої інформації до конфіденційної.

Станіслав Коваленко зазначив, що ми рухаємося семимильними кроками до прийняття нового Закону України «Про захист персональних даних» у найближчому майбутньому, який буде враховувати норми європейського законодавства, новації у сфері захисту даних, зокрема GDPR.

Підставами для обробки персональних даних є: 1) згода суб’єкта персональних даних на обробку; 2) дозвіл на обробку персональних даних, наданий власнику персональних даних відповідно до закону виключно для здійснення його повноважень; 3) укладення та виконання угоди, стороною якої є суб’єкт персональних даних або яка укладена на користь суб’єкта персональних даних, або для здійснення заходів, що передують укладанню угоди на вимогу суб’єкта персональних даних; 4) захист життєво важливих інтересів суб’єкта персональних даних; 5) необхідність виконання обов’язку власника персональних даних, який передбачено Законом; 6) необхідність захисту інтересів власника персональних даних або третьої особи, якій передаються персональні дані, крім випадків, коли необхідність захисту основних прав і свобод суб’єкта персональних даних, у зв’язку з обробкою його даних, переважає над такими інтересами.

Отже, не завжди під час отримання персональних даних власник або розпорядник даних зобов’язаний отримувати згоду на їх обробку у суб’єкта персональних даних, це тільки одне із шести можливих підстав для здійснення обробки таких даних, і воно не основне.

У ході виступу спікер також розповів про особливості доступу до персональних даних за адвокатським запитом, зокрема про те, як адвокату підвищити шанси на отримання позитивної відповіді, а також про використання персональних даних адвокатом.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик