«Судове рішення у справі про банкрутство має містити послідовність дій step-by-step», — переконана Діана Козловська

У рамках Legal High School виступила Діана Козловська, керуючий партнер ЮК Elite Consult Group, арбітражний керуючий. Тема її лекції — «Проблеми у забезпеченні вимог кредиторів на стадії судового розгляду справи. Мораторій».

Кодекс з процедур банкрутства в останній офіційній редакції опубліковано на сайті Верховної Ради України (за станом на 18 жовтня 2018 року).

Питання забезпечення вимог кредиторів розкриті у статтях 40 і 118 Кодексу (стаття 118 розміщена в Книзі, присвяченій банкрутству фізичних осіб). Заходи щодо забезпечення вимог кредиторів, передбачені Кодексом, не зазнали істотних змін порівняно з чинним поки Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». «Відсторонення від виконання повноважень керівника боржника» замінено на «припинення повноважень керівника чи органу управління боржника» (популярний захід забезпечення вимог кредиторів, що має кілька успішних прецедентів у Верховному Суді).

Варто зазначити, що ефективність виконання будь-якого судового рішення, в тому числі й ухвали про застосування забезпечувальних заходів в інтересах кредиторів, не в останню чергу залежить від чіткого визначення бажаного в резолютивній частині такого документа. Зокрема, зазначалося, що при застосуванні такого заходу, як «зобов’язання боржника передати цінні папери, майно, інші цінності на зберігання третім особам», необхідно конкретно і детально вказувати в резолютивній частині ухвали, про яке саме майно, цінності та цінні папери йдеться і яким саме третім особам необхідно передавати все перераховане. В іншому випадку така міра буде неефективною.

Статті, які стосуються введення мораторію, розширені. Встановлено строки автоматичного закінчення періоду дії мораторію, позначені підстави для припинення дії мораторію щодо майна забезпеченого кредитора.

Окремо пані Козловська проаналізувала питання відновлення провадження у справі про банкрутство, пов’язаного з майном, яке перебуває на окупованій території. За наявності максимальної кількості копій документів у сторін і залежно від стадії розгляду справи про банкрутство суди задовольняють клопотання про відновлення проваджень у таких справах, недавно суд у подібній справі замінив сторону в мировій угоді. Жодна з чинних норм українського законодавства не містить заборони на організацію і проведення аукціонів з продажу майна банкрутів, розташованого на території проведення операції Об’єднаних сил, підкреслила лектор.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик