Судовою практикою у справах щодо нарахування і відшкодування ПДВ зі слухачами Legal High School поділилися Л.Антощук та І.Хиляк

Лектори LHS Лариса Антощук, адвокат, керівник практики з вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine, та Ірина Хиляк, старший юрист практики з вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine, в продовження теми непрямого оподаткування розповіли про практику нарахування і відшкодування ПДВ, а також про нововведення, що стосуються блокування податкових накладних.

При розгляді спорів про бюджетне відшкодування ПДВ актуальним є питання включення до Реєстру заяв на відшкодування ПДВ. Позиція суду полягає в тому, що з 1 квітня 2017 року єдиною законодавчо визначеною підставою для отримання платником податків належної йому суми бюджетного відшкодування з ПДВ є відображення відповідних відомостей саме в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ (а не в Тимчасовому реєстрі, як стверджував податковий орган).

Далі спікери розповіли про блокування податкових накладних. Так, якщо податкова накладна відповідає критеріям ризикованості платника або операції, її реєстрація зупиняється. Заблокована податкова накладна вноситься до Реєстру податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких припинена. У такому випадку платник податків має право подати письмові пояснення і документи по заблокованій податковій накладній (термін — 365 днів з дати виникнення податкового зобов’язання, відображеного в податковій накладній).

У разі якщо обсяг поставок у зареєстрованих за поточний місяць податкових накладних не перевищує 30 мільйонів, рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних приймається регіональними комісіями (однорівнева перевірка податкових накладних). Строк — п’ять днів з дня отримання пояснень платника.

У разі якщо обсяг поставок у зареєстрованих податкових накладних перевищує 30 мільйонів, рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації приймається попередньо регіональним органом ДФС і направляється в комісію центрального рівня (Комісії ДФС). При цьому комісія центрального рівня протягом семи робочих днів може прийняти інше рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації. Важливо пам’ятати про те, що в квитанції/рішенні про відмову в реєстрації має зазначатися чітка мотивована підстава зупинки реєстрації, звернули увагу лектори.

Оскаржити рішення про відмову в реєстрації податкових накладних можна як в адміністративному, так і в судовому порядку. Строк надання адміністративного оскарження становить десять календарних днів з дня набуття чинності рішенням комісії контролюючого органу про відмову в реєстрації. При судовому оскарженні строк подання позовної заяви складає три місяці з дня отримання рішення комісії ДФС.

Також лектори розібрали кейси щодо блокування податкових накладних (в аспекті підтвердження реальності операцій, аналізу документів платника податків), а також функціонування СЕА ПДВ та інших програмних продуктів ДФС.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик