Світлана Василенко ознайомила слухачів LHS з мистецтвом публічного виступу

Про мистецтво публічного виступу в рамках спецкурсу для «Укртелекому» розповіла Світлана Василенко, експерт-консультант з техніки мовлення і риторики, ведуча «Київ 98 ФМ» і телеканалу «Київ». Свій тренінг вона назвала «Говорити не можна мовчати», а де ставити кому для себе повинен був вирішити кожен слухач самостійно.

Пані Василенко зазначила, що будь-яка публічна поява — це не тільки виступ у класичному розумінні, це може бути і співбесіда, і зустріч з партнером, і переговори, і інтерв’ю. При цьому при підготовці публічного виступу слід звертати увагу на чотири аспекти: Voice, Mind, Body, Speech (голос, розум, тіло, мовлення).

Світлана Василенко рекомендує відходити від кліше, ретельно підбирати тему та аргументи. Словниковий запас спікера також має велике значення, адже для різної аудиторії потрібен різний рівень словникового запасу. Якщо людина говорить занадто швидко, аудиторія від цього дуже швидко втомлюється, якщо повільно — людині може стати нудно.

Теорію спікер підкріпила практичними прикладами вправ для голосу (розслаблення, артикуляція, дихання), для розуму (активний словниковий запас, паузи, фокус і контроль).

Для коректної роботи з власним тілом можна розвивати себе за допомогою танців — це поліпшить поставу, жести і загальну координацію. Лектор рекомендує в процесі публічного виступу вибирати комфортні одяг і взуття, прикраси не повинні створювати шум. Необхідно відпрацьовувати міміку на камеру або перед дзеркалом, а для виступу вибирати зручні пози. Мікрофон при цьому слід тримати «робочою» рукою.

Лектор констатує, що мистецтву роботи з публікою не можна навчитися за кілька днів, необхідна потужна ментальна робота, а також робота фізична — зокрема, відповідних м’язів.

При підготовці до спічу пані Василенко рекомендує звертати увагу на універсальне правило двох питань: хто моя аудиторія (кому виступ призначається) і навіщо це їм? «Чим більше ви напишете про них, тим краще ви будете розуміти свою аудиторію», — пояснила лектор.

Спіч слід будувати за класичним алгоритмом (вступ, основна частина, висновки), а до теми спічу не зайвим буде придумати 10 аргументів, виділивши з них три найголовніших.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик