Тенденції ринку M&A — у фокусі уваги слухачів LHS

У Legal High School Школа корпоративного права та M&A стартувала з блоку «Допродажна підготовка бізнесу. Due Diligence». Про тенденції ринку M&A у контексті юрисдикційних ризиків України розповіла Анна Зоря, партнер АО Arzinger.

Лектор відзначила, що сьогодні в Україні найбільш популярними галузями для інвесторів є сектори TMT та IT. Крім того, інтерес викликають агробізнес, металургія та рітейл. Ринок комерційної нерухомості також сьогодні демонструє зростання з точки зору надходження інвестицій.

«Нині є величезний інтерес іноземного інвестора до українського ринку. Викликаний він у першу чергу тими реформами, які відбуваються в нашій країні», — відзначила доповідач.

З точки зору реформ, що впливають на зацікавленість інвесторів, корпоративна реформа, на думку лектора, є однією з найбільш важливих. Анна Зоря ознайомила слухачів з ключовими нормативними актами, які були прийняті і набули чинності впродовж останніх двох років. Перший закон, на який вона звернула увагу, №1983-VIII, про процедури squeeze-out і sell-out. За її словами, з моменту набуття чинності цим нормативним актом було проведено понад 200 процедур squeeze-out.

Наступний нормативний акт, закон №2210-VIII, встановлює нові підходи до розмежування публічних приватних акціонерних товариств, зокрема, з точки зору корпоративного управління та розкриття інформації.

«Закон про ТОВ — це прорив. Він має диспозитивний характер і втілює європейські норми» — звернула увагу лектор на ще один важливий нормативний акт у сфері корпоративної реформи.

«Ще одна реформа, яка має величезний вплив на інвестора, — валютна реформа», — наголосила лектор. У цій сфері, за її словами, України була однією із зарегульованих країн, але Закон України «Про валюту і валютні операції» значно змінив ситуацію. Зараз знімається велика кількість питань. Зокрема, відбувається лібералізація валютного регулювання з точки зору свободи валютних операцій, свободи руху коштів. Вводиться принцип «дозволено все, що не заборонено законом», а також встановлюється принцип простого інформування.

Також Анна Зоря звернула увагу слухачів на податкову реформу з точки зору світових глобальних трендів у цій сфері, оскільки вона є, в тому числі, продовженням валютної реформи.

Щодо юрисдикційних ризиків, лектор виділила недопрацювання судової практики, незастосування в законодавчому полі України значної кількості ефективних договірних конструкцій, що застосовуються за кордоном, а також зловживання органів державної влади.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик