У 65% спорів щодо ТЦУ рішення приймається на користь платника податків, розповіла Лариса Антощук, KPMG Law

Про українську юрисдикцію в міжнародному податковому плануванні слухачам Lеgal High School розповіла керівник практики вирішення податкових спорів KPMG Law Лариса Антощук.

Як підкреслила лектор, крім бізнес-показників, інвесторів, які вибирають українську юрисдикцію, цікавить ряд питань. Це — нюанси системи оподаткування, гарантії повернення інвестицій та організаційно-правова форма входження на ринок. В останньому аспекті, за словами пані Антощук, інвестори найчастіше вибирають між двома формами: товариством з обмеженою відповідальністю і представництвом та постійним представництвом. Крім того, іноземного власника бізнесу цікавлять національні особливості трудового права, валютний контроль («чи є в Україні перешкоди для виведення прибутку?») та ініціативи в рамках BEPS Action Plan: які новації вже працюють в Україні, а яких змін очікувати найближчим часом?

Про що потрібно поінформувати іноземного інвестора в питаннях оподаткування України? Відповідаючи на це запитання, спікер сфокусувалася на таких національних нюансах: податок на виведений капітал (обговорення законопроекту, основні принципи, найбільш обговорювані положення); лібералізація валютного контролю (коротко про основні зміни, в тому числі про нову філософію президентського законопроекту про валюту №8152 «бізнесу можна все, що не заборонено законом»); інші важливі ініціативи та обставини (Служба фінансових розслідувань (статус податкової поліції), реформування структури ДФС, план перевірок); блокування податкових накладних (перезапуск відповідного механізму з 22 березня ц.р., коли набула чинності постанова Кабінету Міністрів України №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»); кримінальна відповідальність українського менеджменту; трансфертне ціноутворення (ТЦУ). За словами лектора, з вересня 2013 року по червень 2018 року загальна кількість спорів щодо ТЦУ склала 217 справ, із них у 65% випадків рішення приймалися на користь платника податків, у 35% — на користь ДФС.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик