У перевірках з ТЦУ податкові органи демонструють більшу відкритість, ніж у звичайних податкових перевірках

Сьогоднішні заняття у рамках модуля «ТЦУ. Контроль та перевірки» Lеgal High School відкрила лекція Ігоря Чуфарова, партнера Ernst & Young Україна.

Лектор зосередився на проблематиці перевірок з трансфертного ціноутворення (ТЦУ), нагадавши, що в Україні правила ТЦУ діють не так давно, з 2013 року. Він розповів про нюанси структурної організації органів Державної фіскальної служби України, уповноважених проводити відповідні перевірки, констатувавши, що на сьогодні команда «ревізорів» — фахівців з ТЦУ налічує близько 100 осіб. За останні п’ять років ними було проведено близько 70 перевірок з ТЦУ: частину з них уже завершено, деякі досі перебувають у провадженні. Результат цих ревізій візуалізується у таких цифрах: було нараховано 400 млн грн податку на прибуток, зменшено податкові збитки на суму близько 4 млрд грн, пеня і коригування ПДВ у 2013—2014 роках склали близько 100 млн грн.

За словами спікера, однією із ключових відмінностей перевірки з ТЦУ від звичайної податкової ревізії є тимчасові рамки її проведення. Так, середній строк перевірки з ТЦУ становить понад один рік. Суть спеціалізованої ревізії полягає в перевірці застосування методології ТЦУ. Як зазначалося, за п’ять років в Україні документацію з ТЦУ було запитано у близько 250 платників податків. Говорячи про нюанси відповідної документації, Ігор Чуфаров акцентував увагу на чотирьох аспектах: функціональному аналізі, виборі аналізованої сторони, економічному дослідженні та виборі методу.

Лектор також розповів про конкретні кейси і актуальні тенденції судової практики в частині оскарження перевірок з ТЦУ. На завершення лекції Ігор Чуфаров резюмував: у перевірках з ТЦУ податкові органи демонструють більшу відкритість і готовність слухати й чути доводи платників податків.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик