У рамках LHS експерт-консультант з техніки мови і риторики Світлана Василенко розповіла, як правильно дихати під час тривалого виступу

Світлана Василенко, радіоведуча, професійний тренер з публічних виступів, провела тренінг «All you need is Voice: голос як мистецтво».

Тренінг розпочався з того, що спікер запропонувала слухачам піднятися з місць і потягнутися, адже, за її словами, саме розслаблений стан м’язів є однією із запорук успішного виступу. Після розминки спікер давала практичні поради, як налаштувати свій голос. Пані Василенко розповіла про систему резонування, яка допомагає вибудувати приємний звук голосу. Спікер вважає, що людям неприємно слухати занадто високий жіночий або чоловічий голос.

Спікер наголосила, що під час виступу єдиний м’яз, який має бути в напруженні, це діафрагма, всі інші м’язи повинні бути розслаблені.

Серйозно потрібно підійти також до правильного дихання. Лектор розповіла, що вдихати потрібно винятково носом, а видихати ротом.

За словами пані Василенко, спікерам важко одночасно говорити і видихати, для цього також потрібно виконувати різноманітні техніки. Для початку можна потренуватися вголос рахувати на видиху.

Перед початком тривалого виступу обов’язково потрібно зробити гімнастику артикуляції: розім’яти губи і язик, зробити пальцями масаж щелепи в місцях її верхнього і нижнього з’єднання.

Також спікер розповіла, як зняти фізичне напруження перед початком виступу. Для цього потрібно максимально напружити все тіло, потім спробувати його максимально розслабити і зробити кілька легких стрибків угору.

«Ви можете навчитися красиво сідати на стілець і ходити по сцені, але якщо ви не можете швидко реагувати на непередбачені ситуації під час свого виступу, сенсу в цьому немає», — зазначила лектор і показала кілька вправ. Пані Василенко порадила в процесі підготовки до виступу називати по черзі слова на одну з букв алфавіту.

Окремі вимоги є і до жестикуляції виступаючого, свої рухи під час виступу можна заздалегідь потренувати перед дзеркалом, вибравши найбільш зручні доречні.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик