У всьому світі процедура банкрутства — це пільга і рятувальний круг для сумлінного боржника і його бізнесу, підкреслює Ігор Ніколаєв, лектор LHS

Нинішній тиждень у Lеgal High School присвячений проблематиці погашення боргів у процедурі банкрутства. Сьогоднішній модуль Школи «Торговельний баланс інтересів кредиторів і боржника» відкрила лекція Ігоря Ніколаєва, юридичного радника Центру комерційного права, який розповів про розподіл активів: чи можна погасити кредиторські вимоги за рахунок продажу майна частинами?

У всьому світі процедура банкрутства виконує функцію такого собі рятувального круга, підкреслює лектор, а продаж майна боржника — це ключовий момент всієї процедури банкрутства, основна мета якого розрахуватися з вимогами кредиторів і відновити платоспроможність боржника. Завдяки отриманим коштам від реалізації майна підприємство матиме можливість виконати свої зобов’язання перед кредиторами і зберегти бізнес. Це ідеал, до якого потрібно прагнути.

Головне в процедурі продажу майна боржника, як зазначалося, це оперативність і ефективність реалізації, тобто отримання найкращого результату в якнайкоротші строки: продаж за максимальною ціною з метою отримання максимальних коштів, завдяки яким будуть задоволені вимоги кредиторів. Адже за умови повного задоволення вимог кредиторів, у разі наявності залишку коштів, підприємство може відновити платоспроможність і продовжити свою діяльність. Ігор Ніколаєв підкреслює: продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється шляхом проведення торгів у формі аукціону (за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів). Продажу підлягають усі види майна боржника, призначеного для здійснення господарської діяльності, за винятком прав і обов’язків, які не можуть бути передані іншим особам.

Пріоритетом реалізації майна, констатує спікер, є продаж «працюючого бізнесу», на практиці цей пріоритет не завжди вдається реалізувати. Ігор Ніколаєв розповів про проблемні питання, які виникають на практиці у зв’язку з визначенням торгуючої організації і «найбільшої ціни», за якою має бути реалізоване майно банкрута на відкритих торгах. Лектор сфокусувався і на тому, чим відрізняється процедура банкрутства від виконавчого провадження.

На завершення лекції Ігор Ніколаєв акцентував увагу на новому інституті відновлення платоспроможності боржника шляхом заміщення активів у процедурі санації. З метою відновлення платоспроможності та задоволення вимог кредиторів план санації, як зазначалося, може передбачати відчуження майна боржника шляхом заміщення активів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик