В’ячеслав Краглевич розповів слухачам про нові механізми мінімізації тиску на бізнес

«Закон «Маски-шоу стоп» очима адвоката. Що зміниться зі створенням НБФБ» — з такою темою доповіді виступив партнер ЮФ EQUITY В’ячеслав Краглевич у рамках LHS.

Свою лекцію адвокат розпочав з аналізу Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування» (закон «Маски шоу-стоп»).

«Оскільки обшук є найбільш «улюбленим» і згубним засобом тиску правоохоронних органів на бізнес, нові законодавчі новели є вкрай необхідними для захисту бізнесу від неправомірних дій з боку правоохоронних органів», — відзначив адвокат.

Позитивною зміною в законодавстві спікер вважає повне автоматичне фіксування процесуальних дій за допомогою відеозаписувальних технічних засобів: «Якщо раніше було важко довести неправомірність дій слідчого, то із застосуванням нового закону «відверті» порушення виявити буде легше».

Доповідач звернув увагу слухачів і на практичні моменти застосування законодавчих нововведень. Так, «якщо на відео не відображені відомості, що зазначені у протоколі, то такі відомості вважаються неприпустимими доказами», — констатував пан Краглевич.

Лектор відзначив і недоліки нового закону: не регламентовано порядок проведення слідчих дій у режимі відеофіксації, зокрема питання, хто виступає у ролі «оператора» і які особи обов’язково повинні бути на відео.

Наступним питанням доповіді лектора було питання створення Національного бюро фінансової безпеки.

Позитивною пропозицією законодавців спікер вважає конструкцію підзвітності Бюро українському парламенту і Президенту України: «Це — єдиний прийнятний варіант, адже механізм підзвітності НБФБ побудований за аналогією з НАБУ з урахуванням помилок, які були допущенні при введенні Антикорупційного бюро».

Лектор акцентував увагу і на можливих ризиках: «Є підстави вважати, що НБФБ та НАБУ відкриватимуть кримінальні провадження щодо одних і тих же епізодів, але з різною правовою кваліфікацією, що призведе до прямого конфлікту між цими структурами».

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик