Валерій Кіпішинов, радник АО MITRAX, надав рекомендації щодо виявлення ознак обману в процесі комунікації

Закінчила суботній навчальний день лекція Валерія Кіпішинова, радника АО MITRAX, керівника проекту OpenTruth, фахівця у сфері розпізнавання емоцій, поліграфолога. Лектор розповів про дедукцію обману в контексті профайлінга в сімейних відносинах.

Лекція розпочалася з інтерактивного експерименту, в рамках якого пан Кіпішинов продемонстрував навички комунікації. На прикладі конкретних кейсів слухачів ознайомили з ключовими помилками, які видають опонента при проведенні опитування або в процесі спілкування. При цьому як би добре людина не володіла своїм тілом, її завжди видають емоції.

Також спікер звернув увагу на те, що позиція співрозмовників один навпроти одного не є ефективною, оскільки викликає в них агресію. У зв’язку з цим лектор порекомендував для досягнення згоди намагатися уникати подібних позицій.

«З усієї комунікації слова нам несуть усього 7% інформації, але парадакос у тому, що словам ми довіряємо на 90%», — наголосив лектор. У зв’язку з цим потрібно звертати більше уваги на мову тіла і голос співрозмовника.

Далі він процитував Пола Екмана, який визначив брехню як дію, якою одна людина вводить в оману іншу, роблячи це навмисно, без попереднього повідомлення про свої цілі і без чітко вираженого з боку жертви прохання не розкривати її.

Серед форм брехні лектор виділив замовчування, яке представляє собою приховування правдивої інформації, але без повідомлення неправдивої. При цьому він зазначив, що ми не розглядаємо, як правило, замовчування як обман. Друга форма брехні — спотворення, тобто повідомлення неправдивої інформації, видаючи її за справжню.

Валерій Кіпішинов розповів про різновиди брехні. «Універсального паттерна обману не існує», — запевнив лектор. На прикладах лектор також ознайомив слухачів з проявом різних емоцій.

«Жоден одиничний сигнал — ні вербальний, ні невербальний — не може служити доказом чесності або обману з боку співрозмовника», — звернув увагу лектор, розповідаючи про правила для об’єктивного прийняття рішення. Крім того, він порекомендував пам’ятати, що в тих випадках, коли будь-які сигнали комунікативних каналів не узгоджуються чи суперечать один одному, ймовірність обману є дуже високою. Також дуже важливо кілька разів перевіряти свій аналіз, перш ніж приймати рішення про те, бреше опонент чи ні.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик