Валютне кредитування — в центрі уваги слухачів LHS

Про валютне кредитування розповів слухачам Legal High School Андрій Сегал, директор, контрактний партнер ЮК «АМБЕР». Він відзначив прогрес валютного регулювання, який відбувається в країні, наголосивши, що створення в банках комплаєнс-підрозділів сприяє втіленню європейських норм.

Якщо раніше був конкретний набір дозвільних документів для валютних операцій, тепер критерії змінилися, і такого набору немає, хоча це не означає, що відкрити валютний рахунок стане легше.

Аналізуючи рейтинг 50-ти провідних банків України, лектор зазначив, що більшість українських банків не надають клієнтам послугу валютного overdraft. При цьому, даючи кредит готівкою, банки не вимагають документів, що підтверджують доходи, що, на його думку, свідчить про можливість використовувати тіньові доходи, а також відсутність у громадян економічних знань.

Лектор вважає ненормальним, коли будь-яка людина може взяти в кредит 200 тисяч гривень, не надавши банку гарантій, а після цього виникають судові спори про повернення таких ризикованих кредитів. На думку лектора, така ситуація пов’язана з тим, що всі види кредитування, крім споживчого, у нас в країні нерозвинені через високі банківські відсотки.

Пан Сегал вважає, що в перспективі нас очікує підвищення прозорості відомостей про доходи всіх громадян (а не тільки чиновників), тому в перспективі видача ризикованих кредитів громадянам, які не здатні в перспективі їх повернути, стане неможливою.

Позитивно оцінюючи зміни валютного регулювання, лектор відзначив, що після введення в дію Закону України «Про валюту і валютні операції» та постанов Національного банку України, посилюється нагляд за валютними операціями і спостерігається поступове переведення на операції в гривні. Він нагадав, що до 2014 року гривня була третьою валютою після долара і євро, яка активно торгувалася на Московській валютній біржі.

Андрій Сегал вважає, що в перспективі розрахунок у національній валюті стане домінуючим у зовнішньоекономічній діяльності, що послужить додатковим захистом внутрішнього ринку. Він закликає працювати з національною валютою, відзначаючи переваги нашої гривні перед валютами інших країн. На його думку, видаючи валютні кредити, банки ризикують тим, що в разі економічних катаклізмів на світовому ринку такі кредити не буде повернуто (причому такий негативний досвід у нашій країні вже є).

Резюмуючи, лектор відзначив переваги валютної лібералізації і прихід на керівні посади в НБУ вихідців з комерційних банків, що мають більш гнучке мислення. Головне, на його думку, — навчити людей віддавати перевагу національній валюті.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик