Василь Гей розповів про «карантинні» зміни процесуального законодавства

Одну з найбільш гаряче обговорюваних тем щодо «карантинних» змін процесуального законодавства слухачам LHS розкрив Василь Гей, виконавчий директор департаменту правового забезпечення та стягнення боргів АТ «Сбербанк».

Під час лекції доповідач проаналізував питання законодавчого забезпечення подолання соціально-економічних наслідків карантину, зокрема змін процесуальних норм у зв’язку з карантином, врегулювання процесуальних строків, наслідків їх продовження на період карантину, а також — питання «карантинних» процесуальних змін щодо відеоконференцій.

Лектор підкреслив, що Законом №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період карантину учасникам судових справ продовжено можливість реалізації права на вчинення практично всіх процесуальних дій. Також суди, визначаючи строк на вчинення таких дій, не можуть встановити цей строк меншим, ніж період, на який встановлено карантин.

Якщо право на вчинення процесуальної дії в учасника справи виникло під час дії карантину або існувало на момент його встановлення, то перебіг процесуального строку починається в день, наступний після закінчення дії карантину, і в повному обсязі, встановленому законом (або судом).

Рішення судів першої інстанції, які були прийняті під час дії карантину, а також рішення судів, які були прийняті до його встановлення, але строк на апеляційне оскарження в яких не закінчився до встановлення карантину, набудуть чинності тільки після скасування карантину, тобто коли закінчиться строк на апеляційне оскарження. Виняток — у разі завершення апеляційного перегляду щодо таких рішень. Законодавцем також продовжені на період карантину строки позовної давності.

Також лектор зазначив, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза будівлею суду з використанням власних технічних засобів. Порядок проведення відеоконференції поза будівлею суду з використанням власних технічних засобів затверджений наказом Державної судової адміністрації України.

Лектор підкреслив, що право на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза будівлею суду з використанням власних технічних засобів є позитивною новелою, яку необхідно залишити після закінчення карантину.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик