Від поведінки адвоката в соцмережі залежить престиж адвокатури в цілому — Володимир Поліщук, адвокат, голова КДКА Київської області

«Дисциплінарна відповідальність за недотримання норм адвокатської етики при використанні мережі інтернет» — лекцію на таку тему для слухачів Legal High School у рамках спецкурсу «Адвокатська етика«Дотримання правил адвокатами в цифрових комунікаціях»прочитав адвокат, голова КДКА Київської області Володимир Поліщук.

Зокрема, лектор підкреслив, що інтернет надає адвокатам як широкі можливості здійснення своєї професійної діяльності, так і певні ризики, пов’язані зі спілкуванням у мережі.

За словами Володимира Поліщука, принципи поведінки адвокатів у соціальних мережах були розроблені IBA в 2014 році, яка до їх прийняття зробила аналіз впливу соціальних мереж на діяльність адвоката і надала свої рекомендації адвокатським асоціаціям різних країн. В Україні принципи поведінки адвокатів у соціальних мережах були введені в 2017 році після внесення змін до Правил адвокатської етики і доповнення їх окремим розділом. Зокрема, в статті 57 Правил адвокатської етики закріплено десять принципів, яким має відповідати спілкування адвокатів в інтернеті.

Лектор наголосив, що, спілкуючись у соціальних мережах, адвокат повинен враховувати те, що їх користувачами є необмежена кількість людей, тож коментар або повідомлення мають бути зваженими і відповідати закону. Також необхідно розуміти, що наслідком спілкування в соцмережах може бути те, що багато людей дізнаються про зв’язки адвоката з процесуальними опонентами, суддями та іншими учасниками процесу, у зв’язку з чим необхідно уникати конфлікту інтересів.

«Адвокат повинен з обережністю ставитися до будь-яких коментарів у соціальній мережі, оскільки від його поведінки в соцмережі залежить престиж адвокатури в цілому», — підкреслив Володимир Поліщук.

Також лектор звернув увагу на те, що консультації можуть містити певну інформацію, що відкривається невизначеній кількості людей, які, у свою чергу, по-різному можуть її сприймати.

Адвокати не повинні в соціальних мережах образливо коментувати будь-які події і публічно не обговорювати з порушенням закону позицію своїх колег в інших справах, в яких адвокати не беруть участі.

«Перед тим як опублікувати будь-яку інформацію у справі, адвокати повинні отримати дозвіл у клієнта», — акцентував увагу Володимир Поліщук.

Лектор розповів про підстави і порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності, в тому числі за недотримання правил поведінки адвокатів у мережі інтернет, а також навів реальну практику КДКА Київської області щодо розгляду скарг на адвокатів, пов’язаних з недотриманням ними правил адвокатської етики під час спілкування в інтернеті.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик