Відбулася реанімація податкової міліції, яка тепер має назву «Державна фіскальна служба», — Мирослав Гнидка

Спецкурс «Законодавчі новели — 2021. Ефективна побудова роботи адвоката» розпочав лекцією на тему «Податкова відповідальність за новими правилами: підстави для звільнення та пом’якшення» Мирослав Гнидка, керівник юридичного департаменту групи компаній Merx, адвокат. Він нагадав слухачам Legal High School, що минулого року відбулася реанімація податкової міліції, яка тепер має назву «Державна фіскальна служба» (ДФС), та на практиці своєї компанії розповів про практику взаємодії з цим органом.

Лектор навів як приклад кейс, в якому ДФС реанімувала стару справу 2018 року щодо податку на нерухоме майно та розпочала розслідування про неповну сплату цього податку. При цьому він зазначив, що податковою перевіркою у 2018 році ніяких порушень зі сплати податків встановлено не було, проте акт перевірки, в якому це зазначено, не став аргументом для працівників ДФС. Так, він вважає, що зміни до податкового законодавства, внесені законом №466 та іншими нормативними актами, такими реформами нівелюються.

Також Мирослав Гнидка проаналізував дієвість змін до податкового законодавства, які мали полегшити життя бізнесу в період карантину, зокрема звільнення від сплати податку на нерухомість і землю та звільнення від відповідальності за несвоєчасну сплату податкових зобов’язань, зборів. При цьому, за словами лектора, законодавець забув зазначити, що у разі наявності податкового боргу, відповідальність за який була відстрочена, майно не має вноситися як податкова застава.

Аналізуючи зміни до законодавства, що набули чинності 1 січня 2021 року, лектор відзначив двократне збільшення адміністративних штрафів для посадових осіб за порушення взяття на облік контролюючими органами, невиправлення таких порушень, неповідомлення банку про статус підприємця або незалежного професіонала, неподання або подання з помилками форми 1-дф тощо.

Революційні зміни, на його думку, відбулися у відношенні до нерезидентів. Зокрема, всіх нерезидентів, що здійснюють діяльність на території України, змусили ставати на облік у контролюючому органі, причому штраф за здійснення діяльності без постановки на облік становить 100 тис. грн.

Лектор також зазначив, що штраф за прострочення до 30 днів сплати податкових зобов’язань (пункт 126.1 Податкового кодексу України) зменшений з 10 до 5%, а за прострочення понад 30 днів — з 20 до 10%. До того ж 1 січня 2021 року набули чинності зміни до законодавства, відповідно до яких технічний збій у роботі електронного кабінету платника податків є підставою звільнення від відповідальності (пункт 112.8 ПК України). Також запроваджуються нові норми, що пом’якшують відповідальність (вчинення порушення під дією погроз чи примусу або матеріальну, службову чи іншу залежність тощо), проте, на думку лектора, скористатися ними зможе обмежене коло осіб.

Мирослав Гнидка звернув увагу слухачів Legal High School на нововведення щодо безподаткової ліквідації КІК, наголосивши, що, попри декларації про безподатковість, ліквідаційна маса КІК буде обкладатися 1,5% військовим збором.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик