«Відмова від офшорів і створення достатньої присутності в країні реєстрації компанії — одна з актуальних тенденцій для структурування IT-бізнесу сьогодні» — Ольга Ануфрієва

- 07.02.2019 21:07
- Новини
Про аспекти структурування IT-бізнесу в епоху BEPS слухачам Legal High School розповіла юрист і податковий консультант, що спеціалізується на обслуговуванні IT-компаній, Ольга Ануфрієва.
Як зазначила лектор, така тема обрана не випадково, оскільки в останні роки неабияк змістилися акценти в усіх індустріях бізнесу, в тому числі і в IT-сфері.
На думку Ольги Ануфрієвої, у 2019 році особливо актуальними і відчутними для IT-бізнесу будуть уже запущені процеси: проблема відкриття банківських рахунків для офшорних компаній; вимоги прозорості — обмін інформацією на глобальному рівні призводить до необхідності розкриття бенефіціарів; тест на ділову мету — будь-яка операція повинна переслідувати отримання економічних бенефітів, а не тільки зменшення податкового навантаження.
Розв’язання потенційних проблем, за словами лектора, можливе за рахунок перегляду, в першу чергу, корпоративної структури. Зокрема, структури мають бути максимально простими і прозорими в юрисдикціях з найбільш сприятливим оподаткуванням.
Також необхідно зробити фокус на економічну суть трансакцій і створення достатньої присутності. Тобто, бізнес повинен працювати, виходячи з принципів реальної економічної доцільності, а при виборі країни для його ведення необхідно враховувати вимоги до сабстансу.
Серед часто використовуваних у сфері IT-бізнесу юрисдикцій (за умови можливості відкриття банківських рахунків) Ольга Ануфрієва назвала:
— Гонконг (ставка податку на прибуток — 16,5%, однак є можливість отримати звільнення завдяки правилу foreign sourcedin come; відсутність WHT на виплату дивідендів, роялті, відсотків; немає ПДВ; відносно низька вартість утримання компанії);
— Сінгапур (ставка корпоративного податку — 17%, однак є можливість отримати звільнення завдяки правилу foreign sourcedin come; дивіденди, що виплачуються із Сінгапуру, звільнені від WHT; виплата відсотків 15% WHT; виплата роялті 10% WHT (ставки можуть бути зменшені відповідно до конвенцій про уникнення подвійного оподаткування); немає ПДВ (крім поставок всередині країни за ставкою 7%);
— Кіпр (ставка корпоративного податку — 12,5%; відсутність WHT на виплату дивідендів, роялті, відсотків; ПДВ становить 19%; вимоги до сабстансу для відкриття рахунку);
— Естонія (ставка корпоративного податку — 20%, а з 2019 року поступове зниження до 14%; корпоративний податок застосовується тільки до виплачуваного прибутку; відсутність WHT на виплату дивідендів і відсотків, виплата роялті 10% WHT — ставка може бути зменшена відповідно до конвенцій про уникнення подвійного оподаткування; ПДВ становить 20%).