«Відмова від офшорів і створення достатньої присутності в країні реєстрації компанії — одна з актуальних тенденцій для структурування IT-бізнесу сьогодні» — Ольга Ануфрієва

Про аспекти структурування IT-бізнесу в епоху BEPS слухачам Legal High School розповіла юрист і податковий консультант, що спеціалізується на обслуговуванні IT-компаній, Ольга Ануфрієва.

Як зазначила лектор, така тема обрана не випадково, оскільки в останні роки неабияк змістилися акценти в усіх індустріях бізнесу, в тому числі і в IT-сфері.

На думку Ольги Ануфрієвої, у 2019 році особливо актуальними і відчутними для IT-бізнесу будуть уже запущені процеси: проблема відкриття банківських рахунків для офшорних компаній; вимоги прозорості — обмін інформацією на глобальному рівні призводить до необхідності розкриття бенефіціарів; тест на ділову мету — будь-яка операція повинна переслідувати отримання економічних бенефітів, а не тільки зменшення податкового навантаження.

Розв’язання потенційних проблем, за словами лектора, можливе за рахунок перегляду, в першу чергу, корпоративної структури. Зокрема, структури мають бути максимально простими і прозорими в юрисдикціях з найбільш сприятливим оподаткуванням.

Також необхідно зробити фокус на економічну суть трансакцій і створення достатньої присутності. Тобто, бізнес повинен працювати, виходячи з принципів реальної економічної доцільності, а при виборі країни для його ведення необхідно враховувати вимоги до сабстансу.

Серед часто використовуваних у сфері IT-бізнесу юрисдикцій (за умови можливості відкриття банківських рахунків) Ольга Ануфрієва назвала:

— Гонконг (ставка податку на прибуток — 16,5%, однак є можливість отримати звільнення завдяки правилу foreign sourcedin come; відсутність WHT на виплату дивідендів, роялті, відсотків; немає ПДВ; відносно низька вартість утримання компанії);

— Сінгапур (ставка корпоративного податку — 17%, однак є можливість отримати звільнення завдяки правилу foreign sourcedin come; дивіденди, що виплачуються із Сінгапуру, звільнені від WHT; виплата відсотків 15% WHT; виплата роялті 10% WHT (ставки можуть бути зменшені відповідно до конвенцій про уникнення подвійного оподаткування); немає ПДВ (крім поставок всередині країни за ставкою 7%);

— Кіпр (ставка корпоративного податку — 12,5%; відсутність WHT на виплату дивідендів, роялті, відсотків; ПДВ становить 19%; вимоги до сабстансу для відкриття рахунку);

— Естонія (ставка корпоративного податку — 20%, а з 2019 року поступове зниження до 14%; корпоративний податок застосовується тільки до виплачуваного прибутку; відсутність WHT на виплату дивідендів і відсотків, виплата роялті 10% WHT — ставка може бути зменшена відповідно до конвенцій про уникнення подвійного оподаткування; ПДВ становить 20%).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик