Владислав Удовіченко відзначив, що картелі у сфері публічних закупівель в Україні — дуже поширене явище

Продовжуючи тему публічних закупівель, наступну лекцію спецкурсу «Конкуренційні виклики» було присвячено антиконкурентним узгодженим діям у цій сфері, про що слухачам LHS розповів Владислав Удовіченко, заступник директора департаменту розслідувань антиконкурентних узгоджених дій АМКУ.
Лектор нагадав, що за антиконкурентні узгоджені дії, або, іншими словами, змову, передбачено досить значний штраф, до того ж такі учасники торгів потрапляють до так званого чорного списку, що, в свою чергу, призводить до позбавлення суб’єкта права брати участь у публічних закупівлях протягом трьох років.
Переходячи до інструментів, передбачених у законодавстві, для доведення змови у цій сфері, Владислав Удовіченко, звернув увагу на те, що АМКУ має право провести незалежну виїзну перевірку. При цьому її особливістю є те, що подібна перевірка не передбачає попереднього повідомлення суб’єкта перевірки про її проведення. Це пояснюється необхідністю мінімізувати ризики знищення доказів, що підтверджують узгоджені антиконкурентні дії.
Ще один інструмент — проведення експертизи. «Передбачених законодавством інструментів для доведення змови замало», — переконаний лектор. Він відзначив, що в більшості країн світу за подібні дії передбачено також кримінальну відповідальність.
За словами пана Удовиченка, картелі у сфері публічних закупів в Україні — дуже поширене явище. Проте ведення системи ProZorro має призвести до збільшення кількості учасників на торгах і, як наслідок, до зменшення картелів.
Також Владислав Удовиченко дав ряд рекомендацій організаторам торгів. Зокрема, в першу чергу необхідно провести дослідження ринку товару до початку проведення процедури закупівель і спланувати процедуру торгів. Ще один досить важливий момент — чітке формування технічних та якісних вимог до товару, критеріїв оцінки та обрання переможця.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик