«Власне факт звернення клієнта вже охоплюється Правилами адвокатської етики» — Аліна Бірюкова

Про колізії між законом про адвокатуру та Правилами адвокатської етики у рамках спецкурсу LHS «Адвокатська етика: виклики сучасності» розповіла адвокат, проректор Академії адвокатури України, член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області Аліна Бірюкова.

«Власне факт звернення клієнта вже охоплюється Правилами адвокатської етики», — наголосила лектор. Норми Правил адвокатської етики не скасовують і не замінюють положень чинного законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність, а доповнюють і конкретизують його. Лектор нагадала, що до професійних обов’язків адвоката, в тому числі, належить обов’язок адвоката дотримуватися Правил адвокатської етики. Порушення цих правил є дисциплінарним проступком. Так, порушення Правил адвокатської етики призводить до попередження, тоді як систематичне або грубе одноразове порушення Правил адвокатської етики — призупинення права на зайняття адвокатською діяльністю, а систематичне або грубе одноразове порушення Правил адвокатської етики, що підриває авторитет адвокатури України, — позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю.

Детально лектор розповіла про специфіку адвокатського запиту. Зокрема, адвокатський запит — це письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об’єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату саме для надання правової допомоги клієнту.

Спікер також звернула увагу на нюанси порушень під час «призупинення права»: адвокат, здійснюючи захист у кримінальному провадженні, протягом строку призупинення права на зайняття адвокатською діяльністю, не повідомив суд і свого підзахисного про зазначені обставини, що призвело до скасування вироку суду першої інстанції (позбавлення права за порушення присяги — частина 1 статті 11, частина 5 статті 30 закону про адвокатуру, частини 1, 3 статті 7 Правил адвокатської етики). Лектор підкреслила, що у відносинах з іншими учасниками судового провадження адвокат неодмінно повинен бути стриманим і коректним, реагувати на неправильні дії або висловлювання цих осіб у формах, передбачених законом, у формі заяв, клопотань, скарг тощо, бути тактовним при допиті підсудних, потерпілих, сторін у цивільному процесі, свідків та інших осіб.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик