Володимир Поліщук — про черговість задоволення вимог кредиторів

Про черговість вимог до боржника слухачам LHS розповів Володимир Поліщук, суддя господарського суду. За його словами, черговість вимог до боржника визначається на попередньому засіданні суду у справі про банкрутство. Лектор підкреслив, що відповідно до статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства у Реєстрі кредиторів має міститися перелік усіх вимог з черговістю їх задоволення. Пан Полішук підкреслив, що всього є шість ступенів черговості задоволення вимог.

Відповідно до Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», у першу чергу задовольняються вимоги на виплату заборгованості із заробітної плати, грошові компенсації за відпустки працівникам, вимоги кредиторів за договорами страхування, витрати, пов’язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі виплата основної грошової винагороди арбітражному керуючому.

У другу чергу задовольняються вимоги із зобов’язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров’ю громадян, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані у цьому фонді, зобов’язань із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування.

У третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) та вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом.

У четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою, у тому числі й вимоги кредиторів, що виникли із зобов’язань у процедурі розпорядження майном боржника чи в процедурі санації боржника.

У п’яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства та вимоги щодо виплати додаткової грошової винагороди керуючому санацією або ліквідатору.

І лише після цього задовольняються інші вимоги.

Кодекс України з процедур банкрутства загалом зберіг таку ж черговість задоволення вимог. Як наголосив слухачам LHS Володимир Поліщук, вимоги кожної наступної черги задовольняються у міру надходження на рахунок коштів від продажу майна банкрута після повного задоволення вимог попередньої черги. У разі недостатності коштів, одержаних від продажу майна банкрута, для повного задоволення всіх вимог однієї черги, вимоги задовольняються пропорційно сумі вимог, що належить кожному кредиторові однієї черги. Якщо якийсь із кредиторів відмовляється від задоволення визнаної в установленому порядку вимоги, то ліквідатор не враховує суму грошових вимог цього кредитора.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x
Кошик