Ви повинні отримувати задоволення, коли говорите, — Світлана Василенко

Про технічну підготовку до виступу слухачам Legal High School розповіла Світлана Василенко, радіоведуча, професійний тренер з публічних виступів. Вона зазначила, що навички публічних виступів можуть знадобитися під час зустрічей, інтерв’ю, співбесід, переговорів та промов. Коли мова заходить про публічну появу, лектор радить пам’ятати про такі її чотири аспекти: голос (його звучання, сила, емоція, інтонація, витривалість, зрозумілість мовлення, дикція, дихання, резонування); розум (активний словниковий запас, паузи, реакція на ситуацію); тіло (міміка, жести, поведінка на публіці, зовнішній вигляд); промова (підготовка, вибір теми та аудиторії, аргументація, вибір словникового запасу, технічні моменти підготовки до виступу). За її словами, написаний текст і текст, який ми промовляємо, — абсолютно різні.

Незважаючи на те, що лекція відбувалася в онлайн-режимі, Світлана Василенко намагалася зробити її якомога більш інтерактивною, продемонструвала та відпрацювала зі слухачами вправи для голосу та дала поради щодо правильної постави, артикуляції та дихання під час мовлення, які запобігають виникненню втоми та проблем із голосом. Лектор наполягала на значенні розслабленості тіла в момент мовлення: «Єдиний м’яз, який має бути напруженим у цей час — це діафрагма, вважає вона. Крім того, ви повинні отримувати задоволення, коли говорите. Це — правило публічного мовлення».

Світлана Василенко ознайомила слухачів Legal High School із системою резонування голосу та дала вправи для його розвитку. Опанувавши цю систему, можна виходити на велику аудиторію і обходитися без мікрофону, крім того, вміння користуватися резонаторами тіла може надати голосу красивого природного тембру. При цьому вона наполягала на регулярності тренувань для досягнення позитивного результату.

Говорячи про артикуляцію, лектор зазначила, що в ній беруть участь три групи м’язів, хоча більшість людей використовують лише дві, що негативно позначається на розбірливості мовлення, що для публічного промовця неприпустимо. Так, вона ознайомила слухачів з профілактичною артикуляційною гімнастикою та дала поради щодо правильного дихання.

Так само розглядалася роль мислення в усному мовленні. Лектор запропонувала ряд вправ, які активізують пасивний і тренують активний словниковий запас, допомагають сфокусувати увагу, а також дала поради з правильного використання пауз як засобу мовлення.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик