Вибір банку має передувати вибору юрисдикції, підкреслила Віра Савва, Deloitte в Україні

Третю лекцію сьогоднішнього модуля Школи податкової практики «Деофшоризація та податкове планування» Lеgal High School було присвячено тенденціям у сфері роботи з іноземними банками, про які розповіла менеджер податково-юридичного департаменту Deloitte в Україні Віра Савва. Спікер виділила три актуальні тенденції, які вплинули на роботу з іноземними банками: посилення правил регулювання, банківська криза в Латвії, наслідки візиту делегації Управління з контролю за іноземними активами США (ОFAC) на Кіпр.

Лектор сфокусувала увагу на тому, що перевіряє банк при відкритті рахунку. По-перше, аналізується юрисдикція компанії: особлива увага звертається на класичні офшори (наприклад, Панама, Беліз, Маршаллові Острови), «безподаткові юрисдикції» (наприклад, Гонконг, ОАЕ), юрисдикції зі зниженою ставкою податку на прибуток (наприклад, Естонія, Латвія, Кіпр). По-друге, перевіряється «сутність» компанії (унікальна адреса, фізичний офіс, співробітники, «економічна прив’язка» до країни банку), корпоративні документи та податкова адреса, звітність, веб-сайт. «Інформація на сайті повинна відповідати інформації, що надається в банк», — підкреслює лектор. Крім того, не менш важливою для банку є репутація компанії. «Компрометуючі дані означають відмову банку», — підкреслила Віра Савва. Також вона розповіла, на що звертає увагу банк у частині діяльності компанії і підтвердженні коштів бенефіціара.

Віра Савва детально проаналізувала процедуру відкриття банківського рахунку та дала слухачам LHS ряд рекомендацій щодо роботи з іноземними банками. «Вибір банку має передувати вибору юрисдикції», — радить лектор, додаючи: збіг юрисдикцій позитивно впливає на оцінку рівня ризику клієнта. Крім того, зменшує ризики відкриття одразу декількох рахунків на компанію. Як зазначалося, «сутність» і проста структура компанії — те, що важливе вже сьогодні і буде необхідним завтра. «Відкриття рахунку — це тільки етап. Для збереження рахунку має бути дотриманий повний комплаєнс трансакцій», — рекомендує лектор.

У рамках завершального блоку лекції спікер зробила огляд популярних юрисдикцій у розрізі банківських послуг, розповівши про нюанси та особливості Кіпру, США, Об’єднаних Арабських Еміратів, а також країн Прибалтики, Східної та Західної Європи.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик