«Визнання результатів аукціонів недійсними» — з лекцією в LHS виступив Юліан Хорунжий

Старший партнер Ario Law Firm Юліан Хорунжий у рамках Школи з реструктуризації та банкрутства LHS виступив з лекцією на тему «Аргументи для визнання результатів аукціону недійсними».
Доповідач назвав види порушення правил проведення аукціонів: порушення правил, які визначають процедуру підготовки та проведення аукціону; правил, що регулюють власне порядок проведення аукціону, та правил, що стосуються оформлення остаточних результатів аукціону.
Юліан Хорунжий окреслив предмет доказування. Так, готуючись до судового засідання, лектор рекомендував відповісти на такі запитання: чи мало місце порушення вимог законодавства при проведенні аукціону; чи вплинули ці порушення на результати аукціону, а також чи мало місце порушення прав і законних інтересів позивача.
Лектор звернув увагу слухачів на те, що при підготовці до аукціону ліквідатор повинен отримати згоду заставного кредитора або суду на продаж майна, що є предметом забезпечення. При цьому, як свідчить судова практика, надання згоди на продаж заставного майна забезпеченим кредитором не надає йому права вибирати порядок і умови реалізації заставного майна, оскільки такі порядок і умови передбачені законом (постанова Верховного Суду від 31 травня 2018 року №904/7433/15).
Доповідач також рекомендував ліквідатору письмово повідомляти заставному кредитору про проведення аукціону. Таке повідомлення потрібне для того, щоб у майбутньому не виникло сумнівів у повноті дій ліквідатора, а також для забезпечення конкуренції.
Лектор розповів і про особливості продажу цілого майнового комплексу (ЦМК). Так, судова практика передбачає, що у разі неможливості продажу майна боржника у складі ЦМК за результатами проведення першого аукціону ліквідатор здійснює його продаж частинами (постанова Верховного Суду від 22 травня 2018 року №911/531/14).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик