З аспектами захисту права інтелектуальної власності в цивільному процесі слухачів LHS ознайомив Олег Чорнобай

Керуючий партнер ЮК «Чорнобай та Партнери» Олег Чорнобай у рамках модуля «Інші цивільні спори» виступив з лекцією для LHS, в якій поділився візіями про те, як захищати право інтелектуальної власності в цивільному процесі.

Лектор переконаний, що інтелектуальна власність — одна з найскладніших галузей права, оскільки порушує питання комплексного правозастосування.

Якщо суспільство дійде до розуміння того, що інтелектуальна власність — це насамперед результат складної розумової діяльності за допомогою створення ідеального образу і подальшого втілення в матеріальний предмет, то це дасть змогу розвивати державу в правильному руслі, вважає лектор. Основними категоріями справ у сфері інтелектуальної власності є справи щодо визнання недійсними охоронних документів і, власне, сам захист прав інтелектуальної власності. Як стверджує пан Чорнобай, поширеними категоріями справ є справи про визнання недійсними охоронних документів, визнання авторства, стягнення авторської винагороди, збитків, шкоди, компенсації, спори, що виникають з ліцензійних та інших договорів. Більш «футуристичними» категоріями, на думку спікера, є справи про визнання торговельної марки добре відомою, спори між співавторами, спадкові спори, спори у сфері трансферу технологій, а також спори в сфері «ноу-хау».

Способами захисту порушеного права можуть бути припинення використання, заборона використання, вилучення продукції, вилучення знарядь та обладнання, публікація, компенсація. При цьому спори щодо інтелектуальної власності розглядаються судами загальної юрисдикції, а також господарськими судами.

За словами доповідача, судова експертиза проводиться в 99% випадків: спочатку збираються всі докази, а потім робиться експертиза, тому від судової експертизи залежить багато що. Тут немає відповідального за «погане» рішення у справі.

«Треба розуміти, від імені кого ви подаєте заяву, кому ви пред’являєте позов і з якими вимогами. Тобто спочатку треба визначитися з елементами спірних правовідносин», — зазначив пан Чорнобай. Згідно з Господарським кодексом України, справи щодо інтелектуальної власності не можна розглядати в порядку спрощеного провадження, але тут питання «подвійних стандартів» правосуддя, оскільки згідно з Цивільним процесуальним кодексом України це можливо.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик