З державою у смартфоні слухачів LHS ознайомив Олександр Шадрін

У Legal High School розпочав роботу блок, присвячений загрозам у кіберпросторі. З лекцією «Держава у смартфоні: електронні сервіси, які заощаджують час та спрощують ведення бізнесу. Чи гарантують вони захист ваших даних?» виступив Олександр Шадрін, партнер АО Barristers.

Наразі дуже активно розвиваються електронні сервіси, які значно спрощують життя, констатує Олександр Шадрін. При реєстрації фізичної особи — підприємця або юридичної особи отримати цифровий підпис можна у відповідних надавачів електронних цифрових послуг. Зокрема, безкоштовно їх видають у ДФС, також якщо є рахунок у банку «ПриватБанк». Зазвичай для цього заповнюється відповідна заявка, реєстраційна форма, пред’являються оригінали документів.

На сьогодні є електронний кабінет платника податків, електронний кабінет водія, електронний кабінет на сайті Пенсійного фонду. Є можливість подати електронні звіти в кабінет ДФС, на сайті сервісного центу МВС можна безкоштовно отримати в електронному і паперовому вигляді довідку про несудимість, у кабінеті водія перевірити транспортні засоби на наявність штрафів.

Різноманітні сервіси допомагають оперативно підписати договір з контрагентом про виконання робіт або надання послуг. Електронна печатка у разі її наявності прирівнюється до паперового підпису або проставлення печатки на паперовому носії.

Олександр Шадрін зазначив, що є обмежений функціонал щодо автозаповнення документів в електронному цифровому підписі, у той же час на сайті ДФС в електронному кабінеті платника податків є можливість автоматичного заповнення звітності.

Досить важливим є питання щодо захисту даних, тому що іноді мають місце витоки інформації. Олександр Шадрін підкреслив, що така проблема є, адже ніхто не відміняв людський фактор. Однак у той же час обіг листування із застосуванням електронного цифрового підпису є надійним.

Електронна платформа «Дія» набирає обертів, адже вона має досить зручний додаток. Там також можна зберігати більшість основних документів в електронному вигляді.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик