З моменту появи відкритого доступу до індивідуальних податкових консультацій їх зміст став стриманим і консервативним — Ірина Педь, керуючий партнер Експертної групи S&D

Модуль «Податок на прибуток підприємств» Школи податкової практики Legal High School продовжила лекція Ірини Педь, керуючого партнера Експертної групи S&D, судового експерта-економіста, д.е.н., про актуальні податкові консультації з податку на прибуток.

Лектор спочатку нагадала, що Податковий кодекс України передбачає два види податкових консультацій: узагальнюючі та індивідуальні. «Не може бути притягнутий до відповідальності платник податків, який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому в письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, яке містить ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що в подальшому таку податкову консультацію було змінено або скасовано», — звернула увагу пані Педь.

Однак практика надання узагальнюючих податкових консультацій поки що нечисленна. У той же час з моменту появи відкритого доступу до індивідуальних податкових консультації їх зміст також став більш стриманим і консервативним.

Лектор також нагадала, що чинне податкове законодавство дозволяє оскаржити податкову консультацію. Більше того, вже з’являється судова практика щодо таких оскаржень, і велика частина рішень винесені на користь платника податків.

«Коли ми аналізуємо податкові консультації, то частина позицій податкової служби, викладених у них, для платника податків очікувані», — зазначила Ірина Педь. У 99 випадків із 100 податкова служба відмовляється давати пояснення про застосування норм, що регулюють застосування стандартів бухгалтерського обліку або документообігу. Податкові консультації, які все ж даються з обґрунтованою відповіддю податкового органу, а не є «технічною» відмовою, як правило, стосуються коригувань фінансових результатів.

Докладніше лектор ознайомила слухачів з індивідуальними податковими консультаціями, які були надані платникам податків у сфері податку на прибуток.

Як приклади були розглянуті податкові консультації з питань податкових наслідків реорганізації підприємств, обліку та амортизації витрат на ремонт основних засобів, особливості коригування фінансових результатів при сплаті штрафних санкцій та неустойок, визнання витрат на створення комфортних умов діяльності.

Підбиваючи підсумки лекції, Ірина Педь зазначила, що судова практика оскарження податкових консультацій усе ж стане підмогою у з’ясуванні правильності застосування норм податкового законодавства для платників податків.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик