З особливостями оподаткування пасивних доходів слухачів LHS ознайомив Андрій Реун

Керівник податкової практики ЮФ Evris Андрій Реун у рамках Legal High School виступив з доповіддю, присвяченою оподаткуванню пасивних доходів. Як зазначив лектор, для цілей податку на доходи фізичних осіб до таких доходів належать доходи, отримані у вигляді відсотків, інвестиційного прибутку, роялті, дивідендів, страхових виплат і відшкодувань.

Пасивні доходи фізичних осіб, як правило, обкладаються ПДФО за основною ставкою — 18 відсотків, пільгові ставки — 5% і 9% — застосовуються до дивідендів. Лектор уточнив, що деякі пасивні доходи фізичних осіб не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Разом із тим звільнені від податку на доходи фізичних осіб пасивні доходи можуть бути об’єктом оподаткування військовим збором.

Пан Реун звернув увагу на те, що юридичні особи — емітенти корпоративних прав, які прийняли рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), у тому числі нерезидентам, повинні пам’ятати про можливу необхідність нараховувати (і сплачувати в бюджет) «дивідендний» авансовий внесок з податку на прибуток. Також лектор перерахував випадки, коли авансовий внесок при виплаті дивідендів сплаті не підлягає.

За словами лектора, при виплаті дивідендів юридичній особі — нерезиденту резидент України, крім можливої сплати авансового внеску, також повинен буде утримати податок на репатріацію — 15% з суми дивідендів, що виплачуються юридичній особі — нерезиденту, якщо інше не передбачено умовами відповідної угоди про уникнення подвійного оподаткування. Андрій Реун також звернув увагу на те, що, на відміну від авансового внеску при виплаті дивідендів, який сплачується емітентом із власних коштів, податок на репатріацію сплачується за рахунок дивідендів, що підлягають виплаті.

На завершення доповіді лектор розповів слухачам про судову практику щодо спорів з податку на доходи нерезидентів, зокрема про труднощі перекладу значень «partnership» і «суспільство», вибір однієї з двох держав, тлумачення концепції бенефіціарного власника та судову практику застосування зазначеної концепції при виплати відсотків через англійські компанії, а також про приховані можливості застосування міжнародних конвенцій про уникнення подвійного оподаткування.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик