«Забезпечувальні» можливості англійського правосуддя проаналізував Дмитро Шемелін

Із заключною лекцією про вирішення корпоративних спорів, а також про «забезпечувальні» можливості англійського правосуддя в рамках інтенсиву «English Contract Law» LHS виступив Дмитро Шемелін, радник Asters.

За словами спікера, забезпечувальні заходи в англійських судах можуть застосовуватися на підтримку позовного провадження в Англії та Уельсі, позовного провадження за кордоном, арбітражу. Умовами забезпечувальних заходів є наявність prima facie юрисдикції у справі, крім цього, справа повинна бути досить обґрунтованою по суті, а також необхідна наявність ризику заподіяння шкоди, яку не може бути компенсовано судовим рішенням. Додатковими умовами забезпечувальних заходів в англійських судах є попереднє невирішення спору і зустрічне забезпечення.

Одна з найголовніших форм забезпечувальних заходів, на думку спікера, є арешт активів — це заборона розпоряджатися активами на певну суму і припис розкрити інформацію про активи. Арешт активів видається як зобов’язання in personam, щоб не створювати конфлікту з винятковою підсудністю. Як зазначив лектор, може накладатися зобов’язання не виконувати наказ примусово за кордоном без дозволу суду, а також на третіх осіб, якщо вони володіють активами відповідача, наприклад, якщо дружина володіє активами чоловіка або компанія приховує активи бенефіціара.

Лектор підкреслив, що нарівні з арештом активів як забезпечувальну міру використовують також витребовування доказів, яке може бути у формі розкриття інформації третіми особами, зазвичай банками, керуючими компаніями, інтернет-провайдерами, розкриття інформації самим відповідачем. Спікер також розповів про специфіку забезпечувальних заходів у формі заборони вчиняти дії з конкретним майном, яке перебуває в constructive трасті відповідача.

Крім того, Дмитро Шемелін розглянув case study в контексті забезпечувальних заходів у справі «Luxe Holding Ltd проти Midland Resources Holding Ltd».

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик