Закон № 466-XII розставив крапки над «і» у питанні законності проведення коригувань плану-графіка податкових перевірок — Лариса Антощук, керівник практики вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine

Про актуальні правові позиції Верховного Суду і основні тенденції в податкових спорах, у тому числі в розрізі енергосектору, слухачам Legal High School в рамках Спецкурсу для адвокатів енергетичного сектору розповіла керівник практики вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine, адвокат Лариса Антощук.

Розповідаючи про тенденції податкових перевірок, Лариса Антощук зробила прогноз на 2021 рік. На її думку, з огляду на те, що для трансфертного ціноутворення відкритий період для перевірок — сім років, то в наступному році фіскальні органи будуть запитувати документацію за 2016–2018 роки, і, як наслідок, бізнес чекають суттєві донарахування (як правило, перевіряється одразу трирічний період).

За словами лектора, перевірки також будуть проводитися і в розрізі наявності «сумнівних або фіктивних» операцій, операцій з нерезидентами і за податковими наслідками прощення боргів.

Лариса Антощук звернула увагу на правову позицію Верховного Суду від 20 червня 2016 року у справі №822/1138/17 щодо можливості податковим органом вносити корективи в план-графік податкових перевірок, затверджений на певний рік. Зокрема, дала тлумачення статті 77 ПК України, згідно з якою платники податків повинні бути попереджені про проведення перевірки, про те, на якій підставі підприємство було включене у графік перевірки і яка її мета, а також розуміти предмет перевірки та за який період вона проводиться.

У постанові Верховний Суд вказав, що норми ПК України не передбачають можливості коригування плану-графіка податкових перевірок на рік. Також законодавство не передбачає квартальних або місячних планів-графіків перевірок платників податків та їх коригування. Суд звернув увагу, що Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» допускає певне коригування, але воно стосується лише технічних змін.

За словами Лариси Антощук, на підставі змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві», який набув чинності 23 травня 2020 року, податкові органи можуть здійснювати коригування плану-графіка податкових перевірок два рази в рік. «Такі зміни ставлять крапки над «і» в питанні законності проведення коригувань», — вважає Лариса Антощук.

Також лектор поділилася зі слухачами рекомендаціями щодо формування доказової бази для посилення позиції бізнесу в деяких категоріях судових спорів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик