Збір доказів у цивільному процесі — тема лекції Віталія Собковича

Надійні шляхи розв’язання проблеми доступу до даних слухачам Legal High School вказав керуючий партнер ЮК «Альянс Правових Сил» Віталій Собкович. Він розпочав лекцію з прикладу цивільної справи, яка потребувала пошуку доказів, та вибудував алгоритм дій адвоката у випадку втрати чи знищення документів у справі. Лектор наголосив, що збір доказів адвокатом нагадує приватне розслідування, в якому головне — вміння працювати зі свідками, хоча не треба забувати і про збір документальних доказів та фіксацію показів технічними засобами. При цьому потрібно враховувати, що протилежна сторона у справі також може працювати з вашими свідками і впливати на їхні покази у суді.

Лектор наголосив, що у справах про поділ майна під час розлучення важливо встановити точні дати і хронологію подій, а також джерела походження коштів, що можуть кардинально впливати на остаточний висновок. При цьому треба збирати докази, вказувати джерела походження коштів чи майна та проводити пошук потенційних свідків і за можливості фіксувати їхні покази у протоколах опитування. Важливим аспектом роботи адвоката є також експертне дослідження справжності доказів, наданих протилежною стороною.

Під час збору доказів лектор радить у першу чергу окреслити їх перелік та джерела походження. Часто клієнт не має на руках необхідних документів, тож їх збір лягає на плечі адвоката — саме він має витребовувати різного роду довідки та документи в інтересах клієнта. Лектор наголосив, що ці дії мають бути саме в інтересах клієнта, інакше є велика вірогідність відмови, що буде вмотивована, скажімо, захистом персональних даних чи банківської таємниці.

Якщо вам відмовили в наданні документів, потрібно збирати копії запитів і відмов, аби суд міг витребувати ці докази в процесі слухання. Крім збору доказів, лектор зупинився на питанні вивчення доказів опонентів та законності процедури їх збору.

Важливим аспектом роботи адвоката є також психологічна підтримка клієнта, котрий часто перебуває у пригніченому стані. Адвокатові доводиться роз’яснювати клієнту алгоритм дій та правила поведінки у судовому засіданні. Одним із ключових моментів у роботі адвоката з клієнтом є переконання останнього в необхідності бути повністю відвертим, адже, за словами Віталія Собковича, багато клієнтів свідомо чи ні намагаються ввести адвоката в оману стосовно обставин справи. Особливо це стосується справ з визнання недійсності договорів іпотеки чи кредитних договорів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик