Зупинити провадження у справі про банкрутство неможливо, підкреслив Юліан Хорунжий, старший партнер Ario Law Firm

Про майнові та інші спори у процедурах банкрутства, а також процедуру розгляду справи про банкрутство і порядок оскарження судових рішень слухачам LHS розповів Юліан Хорунжий, старший партнер Ario Law Firm.

Правильне по суті рішення не може бути скасоване з процедурних причин. При цьому рішення, винесене у зв’язку з порушенням принципу територіальності, також не може бути скасоване.

Концентрація в господарському суді всіх справ, пов’язаних із банкрутством, обґрунтовується рядом аргументів. Перш за все, це дає змогу заощадити час. Вважається, що суддя обізнаний щодо всіх основних обставин справи. У матеріалах судової справи є всі необхідні документи.

Особливість провадження у справах про банкрутство в тому, що його не може бути призупинено. Хоча Господарський процесуальний кодекс України цього не дозволяє. Проблемним, проте, є питання, що робити у разі відкриття кримінального провадження. «Без нормальних позицій Верховного Суду тут буде непросто обійтися», — зазначив пан Хорунжий.

Новий Кодекс більш чітко визначає, що таке «підготовче засідання». Уточнюються строки проведення такого заходу і вимоги до сторін провадження.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик