Вадим Маковій, лектор Legal High School, висвітлив проблемні аспекти реалізації майна боржника в процедурі банкрутства

Завершився модуль «Банкрутство боржників банків» Школи судової практики Legal High School лекцією Вадима Маковія, директора ТОВ «Центр з реалізації проблемних активів», про реалізацію майна в процедурі банкрутства.

Лектор детально розповів про етапи реалізації майна в процедурі ліквідації підприємства.

Так, найперший етап такої реалізації – формування ліквідаційної маси. Цей процес регламентується статтею 42 профільного закону. «Навіть якщо припустити, що ліквідатору вдалося виявити все майно боржника, йому доводиться складати повний перелік майна, яке зараховується до ліквідаційної маси цілісного майнового комплексу боржника. Але при цьому виникає низка проблем, зокрема, щодо заставного майна», – зазначив Вадим Маковій. На його думку, заставне майно все ж підлягає включенню до складу цілісного майнового комплексу.

Наступне спірне питання: у разі невдалого проведення аукціону у наступних аукціонах продавати майно варто цілісним комплексом чи ділити його на частини? «Не завжди дроблення майна може призвести до збільшення суми, але й продаж цілісного майнового комплексу може призвести до неочікуваних результатів. Наприклад, до продажу на наступному аукціоні за безцінь», – розмірковує пан Маковій.

Ще один спірний аспект – отримання згоди заставних кредиторів на продаж майна банкрута. Лектор звернув увагу, що не всі заставні кредитори дають згоду на продаж майна, мотивуючи це різними факторами. «Такі дії кредитора дають підстави ліквідатору звернутися до суду для отримання дозволу, проте у зв’язку з тим, що оскарження судових рішень за вказаною категорією справ закінчується в апеляційній інстанції, судова практика в цій сфері є дуже різноманітною», – повідомив лектор.

Крім того, Вадим Маковій розповів, що чинне законодавство дає змогу порушувати це питання в касаційній інстанції, але вже в порядку оскарження торгів. Насправді це є механізмом затягування процедур недобросовісними кредиторами.

Також лектор ознайомив присутніх з сучасною судовою практикою Вищого господарського суду України щодо вказаної категорії справ.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик