Викладач Legal High School Леонід Антонєнко розкрив нюанси регуляторних вимог у банківському секторі

На завершення модуля «Узгодження M&A регуляторними органами» перед слухачами Legal High School виступив Леонід Антонєнко, депутат Київської міської ради. Він розповів про особливості M&A у банківському секторі і ролі регулятора у відповідних угодах.

Говорячи про формальні вимоги до угод у фінансовому секторі, лектор нагадав, що поріг істотної участі набагато нижчий, ніж при отриманні дозволу АМКУ, і становить всього 10%. Пан Антонєнко детально зупинився на проблематиці дроблення і розповів, чому вона не працює в банківському секторі, навівши як приклад практику НБУ, що сформувалася в ході очищення ринку від «поганих» банків.

«В угодах на фінансовому ринку не дві сторони, а три — продавець, покупець і регулятор. І якщо ви не змогли отримати дозвіл регулятора, угода не відбудеться», — підкреслив Леонід Антонєнко. «Регулятора цікавить особистість власника істотної участі або кінцевого бенефіціара, їхня репутація і фінансове становище», — прокоментував він, зазначивши, які підтверджуючі документи необхідно надавати. Пан Антонєнко розповів також про відмінності підходів НБУ та Нацкомфінпослуг у питаннях підтвердження походження коштів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик