LHS: корпоративне управління в публічних і приватних компаніях

На цьому тижні у Legal High School стартував блок «Корпоративне управління», який відкрили Оляна Гордієнко, директор з управління Європейського банку реконструкції та розвитку, і Олег Бондар, керуючий партнер ECOVIS Бондар та Бондар.

Лектори вирішили відійти від звичного формату навчання у вигляді лекції і провели її у вигляді дискусії. Перш за все, пані Гордієнко порушила тему приватних і публічних компаній, чи знають слухачі, в чому їх відмінність? Чи потрібна така класифікація? У чому різниця між корпоративним регулюванням та корпоративним управлінням?

За її словами, корпоративним управлінням є динаміка відносин між різними органами, управління якою допомагає приймати ефективні рішення.

Пан Бондар, у свою чергу, додав, що немає науки або навчальної дисципліни «корпоративне управління», також немає і стандартів або класичної моделі корпоративного управління.

Пізніше спікери розповіли про відмінність корпоративного управління на державних і приватних підприємствах.

На думку пані Гордієнко, приватні компанії переслідують менше цілей, ніж державні, тому менеджмент побудувати легше. При цьому, як вважає пан Бондар, у приватних компаніях може бути кілька власників, котрі переслідують різні цілі. «У компаніях, якими володіють родини, як приклад, також можуть бути різновекторні інтереси власників», — відзначив він.

Далі між спікерами виникла дискусія щодо того, чи є ситуації, коли мета менеджменту і власника компанії — різні? Пан Бондар висловив думку, що як таких інтересів компанії немає, є лише інтерес конкретної особи, оскільки менеджмент діє в інтересах власника компанії. У свою чергу, пані Гордієнко відзначила, що інтересом компанії є діяти ефективно і виконувати свої зобов’язання, хоча це може конфліктувати з інтересами власника.

На завершення дискусії спікери відзначили, що немає конкретної системи корпоративного управління для конкретної компанії, при цьому є основний принцип — ефективність цієї системи. «Ключ розв’язання проблеми полягає в тому, щоб були сформовані чіткі цілі компанії», — зазначив Олег Бондар, додавши, що можна використовувати напрацьовані практики бізнесу. «Також не є важливим формат викладення завдань корпоративного управління, важлива лише чіткість і єдиний підхід до його використання», — наголосила пані Гордієнко.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик