Розробляти статут компанії необхідно, враховуючи специфіку бізнесу. Особливу увагу слід приділяти нормам, що стосуються органів управління, – рекомендує С. Бенедисюк

Про нюанси підготовки статутів компаній різних організаційно-правових форм у межах нинішнього модуля Школи корпоративного права/M&A Legal High School  розповів керівник практики корпоративного права та M&A ЮФ Evris Сергій Бенедисюк.

Лектор розглянув загальні вимоги до статутів різних юридичних осіб, зокрема однієї з найпоширеніших організаційно-правових форм – товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Пан Бенедисюк наголосив, що чинний профільний закон – «Про господарські товариства» – містить мінімум диспозитивних норм в цій частині, водночас Закон України «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю» (відповідний проект № 4666 парламент ухвалив у другому читанні 6 лютого цього року), направлений на підпис Президенту України, – максимум диспозитивності. Як зауважив лектор, диспозитивність норм – це завжди можливість обрати найкращий варіант.

Сергій Бенедисюк детально розглянув специфіку статутів акціонерних товариств, банків, корпоративних фондів. Говорячи про останню організаційно-правову форму, яка в Україні часто використовується для податкової оптимізації, він констатував, що корпоративний фонд – це акціонерне товариство, проте законодавство про АТ у цьому випадку не застосовується, це сфера регулювання Закону України «Про інститути спільного інвестування».

Під час лекції Сергій Бенедисюк надав слухачам LHS певні поради. По-перше, при підготовці статуту компанії не слід використовувати шаблони із Інтернету. По-друге, розробляти статут компанії потрібно, враховуючи специфіку бізнесу, особливу увагу приділяючи нормам, що стосуються органів управління. По-третє, необхідно дотримуватись норм законодавства. Розповідаючи про відповідність статуту вимогам закону, лектор резюмував, що якщо у документі немає окремих положень або вони не чітко виписані, це не є значною проблемою, ці недоліки можна усунути. Він зазначив, що відповідність положень статуту вимогам закону передусім слід розглядати через призму чіткого кореспондування положень щодо контрольних функцій органів управління.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик