«Форма наділяє речі суттю» — Ольга Шенк розповіла слухачам LHS про вимоги до позовної заяви

У рамках LHS з лекцією на тему «Подання позовної заяви. Поради щодо форми для ліпшої передачі змісту» виступила Ольга Шенк, координатор судової практики CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang.

«Форма наділяє речі суттю» — такою тезою розпочала свій виступ Ольга Шенк. Основна маса судових проваджень починається з пред’явлення позову, і перше враження про вас у суді формується на підставі позовної заяви, зазначила спікер. Основні завдання позовної заяви — повідомити суду обставини справи, обґрунтувати свою позицію нормами права і переконати суд у правоті позивача. Перевагою для позивача є та обставина, що йому надається можливість першому викласти свою версію подій, зазначила лектор.

Пані Шенк також назвала базові вимоги до позовної заяви. У першу чергу потрібно дотримуватися чіткої структури, писати зрозумілою мовою, коротко і ясно. Позовна заява повинна бути максимально лаконічною. Важливо дотримуватися хронології подій і послідовно викладати факти.

Необхідно пам’ятати і про обов’язкові реквізити, які передбачені відповідним процесуальним законодавством (частина 3 статті 162 ЦПК України, частина 3 статті 175 ЦПК України, частина 5 статті 160 КАС України). Крім того, Ольга Шенк рекомендує перевіряти підстави для відмови у прийнятті позовної заяви, а також підстави для залишення позовної заяви без руху на предмет відсутності таких підстав у вашій заяві. Нагадала лектор і про правильність вказівки найменування суду. Як приклад лектор розповіла про недавній випадок із судової практики, коли через використання назви «Верховний Суд України» (замість Верховний Суд) касаційна скарга була залишена без розгляду.

Ольга Шенк розповіла і про те, чого не слід вказувати в позовній заяві. Так, не варто вказувати факти, в існуванні яких ні ви, ні клієнт не впевнені. Крім того, не потрібно описувати обставини, що мають другорядне відношення до суті справи. Також не треба цитувати норми права, які не є на 100% релевантними або наводити приклади судової практики з питань, що не мають прямого відношення до предмета спору.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик