Про особливості правового регулювання медіації в Україні та країнах ЄС розповіла Дарина Хорошковська, лектор LHS

Завершила сьогоднішній день, присвячений досудовому та альтернативному вирішенню спорів, у Lеgal High School лекція Дарини Хорошковської, бізнес-медіатора Commercial Mediation Group.

Лектор відзначила, що основний законодавчий акт ЄС щодо медіації — Директива №2008/52/ЄС від 21 травня 2008 року «Про деякі аспекти медіації в цивільних і комерційних справах». Документ стосується процедур, в яких дві або більше сторін намагаються самостійно на основі добровільності домовитися. Директива має застосовуватися щодо цивільних і комерційних справ. «Однак Директива не застосовується щодо прав і обов’язків, за якими сторони не мають права приймати самостійні рішення з урахуванням чинного законодавства (сімейне право, трудове законодавство)», — звернула увагу спікер.

Також Директива містить досить широке визначення поняття «медіація». Лектор зазначила, що саме по собі визначення включає медіацію, що проводиться суддею, яка не бере участі в будь-яких судових процедурах у зв’язку з відповідним спором. Крім того, це визначення не включає зусиль, що докладаються судом або суддею, які намагаються вирішити спір у рамках судових процедур, дотичних до відповідного спору. За словами пані Хорошковської, такий підхід демонструє принцип нейтральності, який є одним із основних у процедурі медіації.

У документі також згадується принцип конфіденційності.

Дарина Хорошковська нагадала, що документ не має прямої дії і кожна держава самостійно вибирає прийнятні законодавчі варіанти імплементації його положень у національне законодавство.

«Абсолютний прогрес відбувається у галузі електронної комерції. Завдання Єврокомісії — створити єдиний цифровий ринок», — відзначила лектор, переходячи до інших сфер права. За її словами, останній документ щодо альтернативних методів вирішення спорів, прийнятий у 2013 році, — Регламент про онлайн-вирішення спорів із споживачами та продавцями (ODR).

Лектор також зазначила, що сьогодні вже запущене програмне забезпечення для вирішення конфліктів у цій сфері. При цьому безпосередню участь в їх розробці брали медіатори.

На завершення Дарина Хорошковська розповіла про правове регулювання медіації в Україні. Власне, незважаючи на те, що профільного законодавства досі немає, сам інститут дуже активно розвивається.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик