Актуальне для бізнесу: майстер-клас у рамках LHS від голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва

Школа інтелектуальної власності, яка проходить на цьому тижні в LHS, стала ще більш цікавою і корисною для практикуючих юристів завдяки проведенню Юрієм Терентьєвим, головою Антимонопольного комітету України (АМКУ), майстер-класу на тему «Конкурентний ринок: актуальне для бізнесу». Пан Терентьєв проаналізував дії, які прийнято вважати несумлінною конкуренцією, розповів про типові помилки при поданні заяви про концентрацію, державну підтримку суб’єктів господарювання та про роботу АМКУ в цілому.

Так, майстер-клас почався з роз’яснень того, що є завданнями АМКУ. За словами спікера, АМКУ — це державний орган зі спеціальним статусом, метою якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель. Об’єктом захисту АМКУ є конкуренція. Спікер зазначив: багато хто вважає, що до повноважень цього органу віднесено встановлення і регулювання цін, блокування тендерів з публічних закупівель, однак така думка є хибною.

Далі пан Терентьєв проаналізував американську та європейську моделі антимонопольної політики. Він звернув увагу на те, що іноді виділяють також японську монопольну модель, особливість якої полягає в пріоритетності експортної ескалації над підтриманням конкуренції національними компаніями на внутрішньому ринку. На виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом в антимонопольному законодавстві незабаром повинен з’явитися термін «ринкова влада» — здатність суб’єктів господарювання діяти незалежно від конкурентів, протягом тривалого часу і встановлювати ціни вище конкурентного рівня.

Спікер також виокремив існуючі сфери розбіжностей в антимонопольному законодавстві в різних країнах світу. Так, відрізняються порогові показники для монопольного (домінуючого) становища і презумпції, особливості зобов’язань суб’єктів господарювання, що займають монопольне (домінуюче) становище. По-різному також розуміється порушення у вигляді зловживання монопольним становищем.

Говорячи про порушення, голова АМКУ зазначив, що дії, які прийнято вважати несумлінною конкуренцією за змістом і спрямованістю, поділяються на три групи, які охоплює Закон України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Перша група передбачає неправомірне використання ділової репутації господарюючого суб’єкта (підприємця), до другої групи належить створення перешкод господарюючим суб’єктам (підприємцям) у процесі конкуренції та досягнення неправомірних переваг у конкуренції, до третьої — неправомірне збирання, розголошення та використання комерційної таємниці.

Наприкінці майстер-класу голова АМКУ розповів про те, що треба розуміти під державною допомогою суб’єктам господарювання (підтримка в будь-якій формі суб’єктів господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів, створюючи переваги для виробництва окремих товарів або впровадження окремих видів господарської діяльності), а також про типові помилки при подачі заяви на концентрацію. До таких спікер відніс відсутність інформації про кінцевого бенефіціара (фізичну особу) або підтвердження відсутності такої особи, відсутність чіткого посилання на відповідний критерій розгляду заяви за спрощеною процедурою, розбіжності у відомостях, які містяться в заяві, а також ряд технічних помилок.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик