Лектор Legal High School Олександр Плотніков, партнер АО Arzinger, розкрив аспекти фінансової реструктуризацїї

«В Україні банкрутство – це шлях до ліквідації компанії. Вкрай рідко, коли кредитору вдається задовольнити свої вимоги в розумних межах, фінансова реструктуризація як альтернатива банкрутству таки дає надію на фінансове оздоровлення. Проте на цей процес впливає безліч факторів», – зазначив Олександр Плотніков, партнер АО Arzinger, виступаючи в в Legal High School з лекцією, присвяченою фінансовій реструктуризації як альтернативному механізму банкрутства.

Він повідомив, що сьогодні банки переважно готові співробітничати і допомагати компаніям долати кризу, що, в свою чергу, позитивно впливає на процес реструктуризації загалом.

Докладно пан Плотніков розповів про один із видів цього інституту – примусової реструктуризації. «Найяскравішим прикладом примусової реструктуризації є реструктуризація групи «Мрія», яка досі не завершена», – зазначив лектор.

Олександр Плотніков повідомив, що в процесі реструктуризації було сформовано два комітети кредиторів: власників єврооблігацій та банків. Крім того, кожен комітет має власну юридичну команду й одного фінансового консультанта для обох комітетів.

Більш детально лектор розповів про проблеми, які виникали у кредиторів у процесі реструктуризації, та шляхи їх вирішення. Серед них він назвав протидію акціонерів та попереднього менеджменту, неузгодженість позицій різних груп кредиторів, різні інтереси забезпечених і незабезпечених кредиторів тощо.

Фразою «добровільні реструктуризації зазвичай завершуються успішно» Олександр Плотніков перейшов до наступного виду реструктуризації. Зокрема, він навів поділ видів реструктуризації за складом учасників і за юрисдикцією реєстрації учасників. Серед потенційних проблем лектор виокремив нове або додаткове забезпечення, погодження позицій деяких кредиторів, зміну агента із забезпечення тощо.

«В реструктуризації завжди бажано займати консервативну позицію», – порекомендував він, розповідаючи про приклади вирішень вказаних проблем на конкретних кейсах. Також Олександр Плотніков відзначив, що роль фінансового консультанта у складних угодах вкрай важлива.

На завершення лекції пан Плотніков розповів про особливості Закону України «Про фінансову реструктуризацію». Більшою мірою цей нормативний акт використовують державні банки, тож цей Закон допоміг їм при входженні до окресленого процесу.

«Згода на залучення кредитів на реструктуризацію повинна бути підписана однією або кількома фінансовими установами, жодна з яких не є пов’язаною особою боржника, яким належить щонайменше 50% загальної суми вимог фінансової установи до боржника, за винятком вимог пов’язаних осіб», – процитував норму Закону лектор. На його думку, вказана норма обмежує застосування Закону кредиторами. На підтвердження цього він повідомив, що у зв’язку з обмеженістю законодавчої норми не відбулося три добровільні реструктуризації. Також Олександр Плотніков припускає, що у разі скасування зазначеної норми кількість тих, хто бажає добровільної реструктуризації, суттєво збільшилась.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик