Наталя Гребеник вказала на найбільш поширені помилки у оформленні документації для участі у публічних та оборонних закупівлях

Практичні поради для участі в тендерах на забезпечення армії дала у своїй лекції Наталя Гребеник, заступник начальника управління-начальник відділу організації та проведення закупівель за напрямком оперативного, технічного та медичного забезпечення управління проведення закупівель Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України. Вона вказала слухачам спецкурсу Legal High School основні нормативно-правові акти, що діють у царині закупівель для потреб ЗСУ. Це закони України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі».

Даючи визначення термінів, лектор наголосила, що публічна закупівля – це придбання замовником робіт, товарів і послуг у порядку, визначеному законом про публічні закупівлі. Оборонні закупівлі – це здійснення державним замовником закупівель товарів робіт і послуг, призначених для виконання державних програм у сферах національної безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг, для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони.

Наталя Гребеник вказала, що існують основні процедури, які проводять згідно до законодавства: у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» проводять відкриті торги; конкурентний діалог; переговорну процедуру закупівель; торги з обмеженою участю; спрощену закупівлю. У відповідності до Закону України «Про оборонні закупівлі» проводять спрощені торги з використанням електронних систем закупівель; закриті закупівлі, торги з обмеженою участю; спрощений відбір без використання електронної системи закупівель.

Вона пояснила слухачам спецкурсу Legal High School різницю між різними процедурами, а також описала повний алгоритм з таймінгами відкритих торгів, так званих «українські» та «європейські», також алгоритм з таймінгами спрощеної закупівлі та вказала на її відмінність від спрощених торгів.

Аналізуючи поширені помилки учасників процедур публічних та оборонних закупівель вона поставила на перше місце помилки у оформленні банківської гарантії та наголосила на перевірці наявності КЕП уповноваженого представника банку, строку дії гарантії та відповідності гарантії до вимог законодавства процедури, що проводиться. Також, учасники торгів часто припускаються помилки при наданні документів на підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів. Непоодинокі випадки помилок під час надання довідки на підтвердження відповідності вимогам ст.17 Закону України  «Про публічні закупівлі» в частині формулювання за законом застарілої редакції чи копіювання тексту з оголошення про проведення відбору учасників закупівлі.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик