«Жодних унікальних прав у банків у процедурі банкрутства не існує» – Владислав Рєзніков, партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери»

«Права банку в процедурі банкрутства боржника» – тема другої лекції модуля «Спори за участю банків» Школи судової практики Legal High School. Саме про це розповів Владислав Рєзніков, партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери».

«Жодних унікальних прав у банків у процедурі банкрутства не існує», – підкреслив лектор. Різниця стосовно інших партнерів полягає в моделі поведінки банку. Владислав Рєзніков звернув увагу на те, що банк може бути представлений як залоговий і як конкурсний кредитор. Крім того, він зазначив, що важливим моментом у цьому процесі є отримання статусу учасника у справі про банкрутство. В цьому аспекті існує дві позиції. Перша полягає в тому, що учасник отримує права вже з моменту звернення до суду із заявою про грошову вимогу; друга – у тому, що статус набувається з моменту затвердження реєстру боржників.

«Судова практика йде шляхом, за якого кредитор отримує права лише після того, як суд розглянув заяву. З одного боку, це ніби розумно, але з іншого – прямо передбачено право кредитора надавати заперечення щодо інших кредиторів», – розмірковує лектор.

Більш докладно спікер розглянув права залогового кредитора. Зокрема, він нагадав, що банк має певні привілеї незалежно від того, що він звернувся як кредитор, оскільки автоматично потрапляє до реєстру. Більше того, кошти від реалізації майна, що перебуває під залогом, будуть направлені безпосередньо цьому кредитору. Разом з тим пан Рєзніков звернув увагу, що існують і недоліки для такої категорії кредиторів. Зокрема, банк не є стороною у справі про банкрутство, не має права визнавати угоди недійсними, не отримує звітів ліквідатора у процедурі ліквідації.

Щодо визначення розміру забезпечених вимог лектор повідомив, що судова практика за цією категорією справ є неоднозначною. Посилаючись на певні постанови вищих судів, він зазначив, що певна частина визначається розміром вартості майна за договором.

Розповів Владислав Рєзніков також про права банку як конкурсного кредитора.

«Профільний закон виписаний дуже поверхово. Механізм його застосування повинен визначати суд. Але єдності щодо багатьох спірних питань на практиці досі немає. Нині сподівання покладаються на практику Верховного Суду й прийняття кодексу про банкрутство, яким будуть введені новації в зазначеній сфері», – резюмував Рєзніков.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик