Податкові зобов’язання під час контролю за ТЦУ можуть бути донараховані впродовж семи років з дати граничного строку подання податкової декларації — Микола Мішин

Про новели перевірок з питань трансфертного ціноутворення йшлося під час лекції, яку у рамках блоку «Податкові перевірки — 2020» Школи податкової практики Legal High School прочитав Микола Мішин, керівник групи трансферного ціноутворення KPMG в Україні. Перш ніж перейти безпосередньо до перевірок трансфертного ціноутворення, він окреслив організаційну структуру органів ДПС, які здійснюють контроль за трансфертним ціноутворенням, вказавши, що провідним підрозділом, «головою» є Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ДПС, а «руками» — відповідні підрозділи головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків.

Лектор підкреслив, що будь-якій перевірці з питань дотримання платником принципу «витягнутої руки» передує значний обсяг «доперевірочних» заходів. Такі заходи здійснюються під час моніторингу контрольованих операцій шляхом аналізу звітів про такі операції та документації з ТЦУ, аналізу інформаційних джерел, що містять інформацію та відомості про господарську діяльність платників податків та контрольовані операції і через запити податкової інформації.

Микола Мішин описав ризики щодо ТЦУ та етапи організації проведення перевірок контрольованих операцій. Зокрема, було проаналізоване нормативне регулювання підстав для призначення перевірки з питань дотримання принципу «витягнутої руки» та порядок її проведення. При цьому експерт наголосив, що такі перевірки проводяться винятково як документальні позапланові перевірки, тобто будь-якого плану їх проведення немає, та відбір компанії до перевірки здійснюється за результатами моніторингу контрольованих операцій. Загальний строк перевірки таких операцій не може перевищувати 30 місяців (з урахуванням продовження). Податкові зобов’язання під час контролю за ТЦУ можуть бути донараховані впродовж семи років з дати граничного строку подання податкової декларації за відповідний звітний рік (проти стандартного строку у 1095 днів).

Лектор описав покроковий алгоритм проведення перевірки з питань дотримання принципу «витягнутої руки», вказавши права та обов’язки контролюючого органу і платника податків у процесі її проведення. Він проаналізував основні категорії спорів з питань ТЦУ, такі як дата здійснення операції для проведення зіставлення із діапазоном цін, період для розрахунку діапазону рентабельності; джерела інформації для методу порівняльної неконтрольованої ціни; використання найбільш доцільного методу ТЦУ тощо. При цьому Микола Мішин проілюстрував свої тези прикладами реальних кейсів судових справ, що стосувалися використання найбільш доцільного методу ТЦУ, якості проведення економічного дослідження щодо пошуку та відбору зіставних юридичних осіб для методу чистого прибутку, правильності розрахунку показника рентабельності контрольованих операцій.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик