Поки що зарано говорити про успішні кейси з великої приватизації, тоді як мала приватизація просувається успішно — Олена Перцова

Про спори щодо договорів, укладених у процесі приватизації державного та комунального майна, йшлося під час лекції Олени Перцової, радника ЮФ Aequo.

Лектор нагадала слухачам Legal High School, що процес приватизації унормовано Законом України «Про приватизацію державного та комунального майна», який набув чинності у березні 2018 року. Вона зазначила, що Закон пропонує так звану малу і велику приватизацію. До останньої належать об’єкти вартістю понад 250 млн грн, тоді як реалізація «дешевшого» майна підпадає під процедуру малої приватизації.

Через українські реалії поки що зарано говорити про успішні кейси з великої приватизації, тоді як мала приватизація просувається успішно, особливо в регіонах.

Говорячи про суб’єкти приватизації, лектор зарахувала до їх числа органи приватизації, органи місцевої влади та покупців. Причому у разі, якщо у покупця не вистачає власних коштів, він має право залучити кредитора.

За словами Олени Перцової, закон накладає ряд обмежень щодо кола потенційних покупців. Зокрема, ними не можуть бути покупці, зареєстровані в офшорних зонах; юридичні особи, бенефіціарні власники, десять і більше відсотків акцій яких належать резидентам держави, визнаної ВРУ агресором; фізичні особи — громадяни держави-агресора; юридичні особи, включені FATF до списку держав, які не співпрацюють з нею; юридичні особи, інформація про бенефіціарних власників яких не розкрита; фізичні та юридичні особи, до яких застосовані санкції; особи, з якими вже було розірвано приватизаційний договір.

Лектор також навела вичерпний перелік документів, які необхідно подавати в процесі малої та великої приватизації.

Олена Перцова підкреслила, що орган приватизації не затверджує протокол електронних торгів та не укладає договір купівлі-продажу з потенційним покупцем, який не може бути покупцем відповідно до закону, не подав документи або відомості, обов’язкове подання яких передбачене законом, подав неправдиві відомості.

У практичній частині лекції спікер описала етапи приватизації та визначила больові точки цього процесу, підкріпивши свої тези прикладами із судової практики. Крім того, лектор поділилася власним досвідом супроводу приватизаційних спорів та звернула увагу слухачів на практичні моменти укладення та виконання відповідних договорів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик