Права та обов’язки керуючого банкрутством — тема лекції Юрія Моісеєва

Про правовий статус арбітражного керуючого у справах про банкрутство фізичної особи розповів слухачам Legal High School Юрій Моісеєв, директор департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України. Він нагадав слухачам, що вчора, 15 квітня, Президент підписав ухвалений парламентом Кодекс України з процедур банкрутства, однією з новел якого стала процедура банкрутства фізичних осіб.

Лектор зробив екскурс в історію створення цього Кодексу, описав і проаналізував його структуру, зазначивши, що процедура банкрутства фізичних осіб викладена в його четвертій книзі. Загалом, за словами лектора, процедура банкрутства фізичних осіб схожа на аналогічну процедуру юридичної особи, проте має певні особливості. Зокрема, метою реструктуризації боргів боржника — фізичної особи є відновлення його платоспроможності шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов’язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника.

Зазнав змін і статус арбітражного керуючого. У разі відновлення платоспроможності фізичної особи арбітражний керуючий називається керуючим реструктуризацією (у випадку юридичної особи — розпорядник майна), а на етапі погашення боргів — керуючий реалізацією.

Ще однією відмінністю є спосіб призначення: керуючий реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням ЄСІТС з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового відбору, а керуючий реалізацією — призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.

Лектор проаналізував права та обов’язки арбітражного керуючого в процедурах банкрутства фізичної особи та більш докладно зупинився на процедурі відсторонення арбітражного керуючого від виконання обов’язків у справі про банкрутство фізичної особи.

За його словами, підставами для відсторонення арбітражного керуючого можуть бути:

— невиконання або неналежне виконання обов’язків;

— зловживання правами арбітражного керуючого;

— подання до суду неправдивих відомостей;

— наявності конфлікту інтересів тощо.

Юрій Моісеєв підкреслив, що комітет кредиторів може в будь-який час звернутися до господарського суду з клопотанням про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень незалежно від наявності підстав.

Важливим аспектом є і оплата послуг арбітражного керуючого. За словами лектора, основна винагорода складає п’ять розмірів прожиткового мінімуму за кожен місяць виконання повноважень керуючого реструктуризацією і три розміри прожиткового мінімуму за кожен місяць виконання повноважень керуючого реалізацією. Він наголосив, що оплата здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі. Якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, сплачується за рахунок коштів, одержаних від продажу майна, яке не перебуває в заставі.

Додаткова винагорода складає п’ять відсотків вартості стягнутого на користь боржника майна, яке на день відкриття провадження перебувало у третіх осіб, і три відсотки суми погашених вимог кредиторів. Право вимоги додаткової винагороди виникає з дня фактичного надходження майна до боржника або з дня надходження коштів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик