Про форми співпраці із зовнішніми юристами в корпоративному секторі розповіла слухачам LHS Ірина Стародуб

Які є  форми співпраці із зовнішніми юристами в корпоративному секторі, слухачі Legal High School дізналися під час лекції, яку провела Стародуб Ірина, керівник судового відділу компанії Moneyveo.

Лектор розпочала свою лекцію з поняття «консалтинг», а також «юридичне консультування».

В ході лекції Ірина розповіла, що саме по собі юридичне консультування включає в себе – ведення юридичної справи, що означає дії зі встановлення фактичних обставин справи, вибору і аналізу юридичних норм, вирішення юридичної справи; тлумачення правових текстів як діяльність юриста щодо встановлення змісту нормативних і індивідуальних приписів, яка спрямована на забезпечення їх практичної реалізації і складається зі зʼясування змісту правових правил для себе і розʼяснення їх іншим субʼєктам; консультування з правових питань, а також представництво інтересів субʼєкта права в юридичних справах у різних державних та недержавних органах, установах.

Велику увагу приділила перевагам та недолікам зовнішніх та внутрішніх консультантів.

Перевагами внутрішніх юристів лектор озвучила як повна інформація про свою компанію та негайний вступ до консалтингової діяльності без витрат часу на вивчення ситуації та збір попередньої інформації, недоліком – відсутність досвіду вирішення аналогічних проблем в інших компаніях.

Також перевагою є високий ступінь відповідальності за результати своєї діяльності, оскільки консультанти  є співробітниками клієнтської організації, недоліком – внутрішньому штату може не вистачити управлінських навичок та компетенцій при виконання складного проекту.

З плюсів зовнішнього консультування лектор озвучила це – знання та досвід вирішення проблем в різних організаціях та галузях, а не тільки в рамках однієї (як при внутрішньому), недоліком – великі затрати часу на залучення в клієнтську організацію та збір первинної інформації. На це іноді йде до 50% робочого часу консультанта.

Також спікер розповіла про стандартний процес закупівлі тендерних послуги на підприємствах приватного сектору.

Пояснила, що для проведення закупівель послуг на підприємстві бажано мати відповідну нормативну базу, наприклад, положення про тендерні закупівлі. Також відповідно створити тендерний комітет, який буде розглядати такого роду заявку. Озвучила хто може входити в цей комітет.

Лектор звернула увагу, що для проходження тендеру, компанії, яка надає послуги, обов’язково варто мати відповідну ділову репутацію, позитивні відгуки на ринку, виграшні судові кейси та відсутність кримінальних справ, які можуть ставити під сумнів реальність діяльності компанії. 

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик